/ Ana Statü / DUYURULAR / Genel / Haberler / ULUSLARARASI TURNUVALAR / KEREM KAMAL ALTIN MURAT FIRAT BRONZ MADALYA MAÇI YAPACAK …

KEREM KAMAL ALTIN MURAT FIRAT BRONZ MADALYA MAÇI YAPACAK …

KEREM KAMAL ALTIN MURAT FIRAT BRONZ MADALYA MAÇI YAPACAK …

Polonya’nın başkenti Varşova’da devam eden Avrupa Güreş Şampiyonasında Grekoromen Stilde Kerem KAMAL tüm rakiplerini yenerek Altın Madalya için güreşmeye hak kazandı. Murat FIRAT ise Bronz Madalya maçına çıkacak.
60 Kg Güreşçimiz Kerem KAMAL Çeyrek finalde Ukraynalı rakibi Viktor PETRYK’i (5-1) yendi Yarı finalde de Belarus rakibi Hileb MAKARANKA’yı (7-2) yenerek finale yükseldi.
Güreşçimiz finalde Dünya Şampiyonu Rus Sergey EMELİN
ile karşılaşacak.
67 Kg Güreşçimiz Murat FIRAT ise ilk turda Alman rakibi Witalis Lazovski’yi (5-1), Çeyrek finalde Danimarkalı Fredrik Bjerrehuus’u (8-1) öndeyken tuşla yenerek yarı finale yükseldi. Yarı finalde güçlü rakibi Dünya 3.sü Sırp Mate NEMES İle (3-3) berabere kaldı. İhtarı olduğu için kaybetti Güreşçimiz Bronz Madalya için repesajdan gelecek Azerbaycanlı Namaz Rustamov/İtalyan Zaur Kabaloev galibiyle karşılaşacak.
72 Kg Selçuk CAN Dünya Şampiyonu Olimpiyat 3.sü Alman Frank Staebler”i (5-0 ) geriden gelip bir kafakol ve künde ile (6-6)’dan son iki puan alması nedeniyle yenerek mükemmel bir galibiyet aldı. Güreşçimiz çeyrek finalde Avrupa Şampiyonu Polonyalı Roman Pacurkowski’ye yenildi.
Polonyalı güreşçi finale çıkamayınca Selçuk Can elendi.
82 kg Burhan Akbudak ilk turda İsveçli Aleks Michel Kessidis’e (6-4) yenildi ve elendi.
97 kg İbrahim TIĞCI da ilk turda Bulgar rakibi Kiril Milenov MILOV’a (3-1) yenilerek elendi.

IMG_20210424_190122_842 IMG_20210424_190122_881

BAĞLANTILAR

                      

SPONSORLAR

                    bilyonerlogo