/ Ana Statü / DUYURULAR / Genel / Haberler / KADİR TOPBAŞ TOPRAĞA VERİLDİ

KADİR TOPBAŞ TOPRAĞA VERİLDİ

KADİR TOPBAŞ TOPRAĞA VERİLDİ

Tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitiren İstanbul Büyükşehir Belediye Eski Başkanı ve Eski Güreşçi Kadir Topbaş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,’ın da katıldığı cenaze töreniyle toprağa verildi.
Her fırsatta eski bir güreşçi olduğunu belirten ve güreşe büyük destek veren Kadir Topbaş, önceki gün tedavi gördüğü hastanede 76 yaşında hayatını kaybetmişti. İstanbul Büyükşehir Belediye Eski Başkanı Kadir Topbaş bugün de son yolculuğuna uğurlandı. Topbaş’ın Türk bayrağına sarılı cenazesi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi zabıta ekiplerinin omuzlarında Fatih Camisi’ne getirildi. Taziyeleri Topbaş’ın eşi Özleyiş Topbaş ile çocukları Hüseyin Ersan Topbaş, Mustafa Ömer Topbaş ve Kübra Kavurmacı kabul etti. Cenaze namazını Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş kıldırdı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, kılınan cenaze namazının ardından kısa bir konuşma yaparak, “Yol arkadaşlığımız Çarşamba’da İstanbul İmam Hatip Okulu’nda başladı. İmam hatip okuluna girdiğimizde Kadir ağabeyimi benim 4-5 sınıf önümdeydi ve o zamanlar aynı zamanda oranın da kantinine bakarlardı. Orada başlayan yol arkadaşlığımız daha sonra davada da beraber sürdü. İstanbul’da Beyoğlu Belediye Başkanlığı, ardından İstanbul Belediye Başkanlığı ve bu süreç içerisinde devam eden bu yol arkadaşlığımız böyle geldi. Hepimizin mukadder akıbeti olan Rabbimden geldik tekrar Rabbimize döneceğiz, bundan kaçış yok. Şu anda hizmetinde bulunduğu İstanbul’umuzda Fatih Camisi’nin musallasından inşallah hakka uğurluyoruz. Orada da çok değerli arkadaşları olacak. O arkadaşlarıyla beraber de inşallah Rabbim sevgili Habibi’nin livaül hamd ismiyle müsemma sancağı altında buluşturur. Hep birlikte bizleri buluşturur inşallah. Rabbim yar ve yardımcımız olsun. Malum büyük bir musibetle karşı karşıyayız. İşte bu koranavirüs belası birçok yol arkadaşlarımızı bizden ayırdı, ayırıyor ve büyük bir mücadele bu süreç içerisinde veriliyor. Rabbim yar, yardımcımız olsun. Tüm şehitlerimize Rabbim sevgili Habibi’ne komşu eylesin. Şu anda hasta yatağında medet bekleyenler var, Rabbim onlara da inşallah yardımını göndersin. Hep birlikte bir Fatiha ile Kadir Ağabeyimizi uğurlayalım inşallah” dedi.
Kadir Topbaş’ın cenazesi Fatih Camisi Haziresi’ne defnedildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan defin törenine de katıldı. Eski bir güreşçi olan ve Türk güreşine büyük hizmetleri dokunan Kadir Topbaş’a Türkiye Güreş Federasyonu olarak Allah’tan rahmet ailesi ve sevenlerine başsağlığı diliyoruz.

images

BAĞLANTILAR

                      

SPONSORLAR

                    bilyonerlogo