/ Ana Statü / DUYURULAR / Genel / Haberler / BAŞKAN MUSA AYDIN’DAN MALAZGİRT ZAFERİ MESAJI

BAŞKAN MUSA AYDIN’DAN MALAZGİRT ZAFERİ MESAJI

BAŞKAN MUSA AYDIN’DAN MALAZGİRT ZAFERİ MESAJI

Türkiye Güreş Federasyonu başkanı Musa Aydın Malazgirt Zaferi’nin 948’inci yılı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı. Başkan Aydın mesajında şunları kaydetti: ”Malazgirt Zaferi, hepimizin gurur duyduğu, şanlı Türk tarihinin Anadolu’ya taşındığı ve bu toprakların aziz milletimize vatan olmaya başladığı eşsiz bir zaferdir. Türk milletinin bin yıllık kaderi olan bu topraklarda Sultan Alparslan önderliğinde 26 Ağustos Cuma günü bir destan yazılmıştır. Bin yıldır bastığımız yerlerde kefensiz yatan aziz şehitlerimizle, dört bir yanı ata yadigarlarıyla bezenmiş olan aziz vatanımız; sahip olduğumuz en büyük servetimiz, gelecek nesillere bırakacağımız yegane mirasımızdır. Büyük Türk milleti bu toprakları dağıtmak, parçalamak, üzerinde kanlı hesaplaşmalar yapmak isteyenlere her zaman gerekli cevabı vermiş ve tıpkı 15 Temmuz’da olduğu gibi vermeye de devam edecektir.
Biz bu coğrafyadan gelip geçici olmadık, olmayacağız. 1071 Malazgirt zaferiyle atılan Türk yurdu imzası, vurulan Türk yurdu mührü sonsuza kadar yaşayacaktır.
Malazgirt Zaferinin 948’inci yıldönümünde büyük Hakanımız Sultan Alparslan’ı rahmet ve minnetle yad ediyorum. Kanlarıyla destan, cesaretleriyle tarih yazarak bize vatan bırakan tüm şehitlerimize yüce Allah’tan rahmet diliyorum. Ruhları şad olsun.”

Musa AYDIN
Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı
IMG-20190826-WA0015

BAĞLANTILAR

                      

SPONSORLAR

                    bilyonerlogo