/ Ana Statü / DUYURULAR / Genel / Haberler / YILIN EN BAŞARILI FEDERASYON BAŞKANI YİNE MUSA AYDIN

YILIN EN BAŞARILI FEDERASYON BAŞKANI YİNE MUSA AYDIN

YILIN EN BAŞARILI FEDERASYON BAŞKANI YİNE MUSA AYDIN

İhlas Haber Ajansı Spor Servisi, 2018 yılının “en”lerini seçti. Göreve geldiği günden bu yana başarı çıtasını sürekli olarak yükselten ve Tük güreşine tarihi başarılar kazandıran Türkiye Güreş Federasyonu başkanı Musa Aydın geçen yıl olduğu gibi bu senede yılın en başarılı federasyon başkanı seçildi. Türkiye’nin en büyük haber ajanslarından biri olan İhlas Haber Ajansı (İHA) bu yılın en başarılı spor adamlarını seçti. Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın geçen sene olduğu gibi bu yılda en başarılı Federasyon Başkanı seçildi.
Başkan Musa Aydın’ın göreve gelmesiyle büyük başarıların altına imza atan Türkiye Güreş Federasyonu tüm federasyonları geride bıraktı. Yaptığı sistemli çalışmalar sayesinde 2016 Rio olimpiyatlarında Türkiye’nin en başarılı federasyonu olan Türkiye Güreş Federasyonu geçen yıl Avrupa Şampiyonasında 68, Dünya Şampiyonasında 55 yıl aradan sonra madalya rekoru kırmıştı. Bu yıl yine başarılarını arttıran
Türkiye Güreş Federasyonu 90 altın,48 gümüş ve 58 bronz olmak üzere toplam 196 madalyanın sahibi oldu. Geçen sene de İHA tarafından yılın en başarılı Federasyon başkanı seçilen Musa Aydın ayrıca her yıl büyük bir katılımla gerçekleşen “Türkiye Spor Ödülleri” yarışmasında halk oylamasıyla açık ara en başarılı federasyon başkanı seçilmişti.

Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın “Tek amacımız ata sporumuz olan güreşi dünyanın zirvesine taşımak. Bu doğrultuda her yıl başarılarımız artıyor. Önemli olan bu başarıların her kesim tarafından takdir görmesi. Geçen senede İHA tarafından en başarılı federasyon başkanı seçilmiştim. Ayrıca halk oylamasıyla Türkiye Spor Ödülleri yarışmasında da en başarılı branş seçilmiştik. Aldığımız ödüller bizim çalışma azmimizi daha da artırıyor. Hep söylediğim gibi yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır. Bizleri Türkiye’nin en başarılı federasyon başkanı seçen tüm İHA çalışanlarına gönülden teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

musa-aydin

BAĞLANTILAR

                      

SPONSORLAR

                    bilyonerlogo