/ DUYURULAR / Genel / LİG HABERLERİ / Yıldızlarımız, Başkent’te Parlayacak

Yıldızlarımız, Başkent’te Parlayacak

manset6-620x330

İleriki yıllarda ay-yıldızlı mayo ile olimpiyat şampiyonluğuna ulaşmayı hedefleyen yıldız güreşçilerimiz, yarın Ankara’da start alacak lig müsabakalarında mindere çıkacaklar.

Yaşar Doğu Spor Salonu’nda organize edilecek Yıldız Erkekler Deplasmanlı 1. ve 2. Güreş Ligleri klasman ve final müsabakaları, 3 gün boyunca seyir zevki yüksek mücadelelere sahne olacak.

28 kulüpten yaklaşık 300 sporcunun mindere çıkacağı lig maçlarında boy gösterecek yıldız pehlivanlar, takımlarına puan kazandırabilmek ve galibiyette rol oynamak için üst düzey performans sergileyecekler. İlk gün yapılacak 1. ve 2. lig klasman müsabakalarında yer alacak takımlar, düşme-kalma mücadelesi verecekler. İkinci gün düzenlenecek 2. lig final müsabakaları sonucunda bir üst lige yükselecek takımlar belli olacak. Son gün maçlarının akabinde de 1. ligde sezon boyunca en fazla puanı toplayan takım, şampiyonluk sevinci yaşayacak.

Centilmence müsabakalar izlemek istediklerini belirten Federasyon Başkanımız Hamza Yerlikaya, altyapıya verdikleri önem doğrultusunda kurdukları Yıldızlar Güreş Ligi’nde sona geldiklerini ve bu çalışmaların meyvelerini 2020 olimpiyatlarında alacaklarını söyledi.

Klasman ve Final müsabakalarının programını görmek için tıklayınız

BAĞLANTILAR

                      

SPONSORLAR

                    bilyonerlogo