/ Ana Statü / Genel / Haberler / YILDIZLAR BALKANLARDA YİNE PARLADI

YILDIZLAR BALKANLARDA YİNE PARLADI

YILDIZ GREKOROMEN GÜREŞ MİLLİ TAKIMLARIMIZ BALKANLARDA TARİH YAZDI…

Slovenya’da düzenlenen 3. Balkan Yıldızlar Güreş Şampiyonada güreşçilerimiz yine tarih yazdı. Grekoromende ; 42 kg Melih Akı, 46 kg Barış Erbek 50 kg Mükremin Aktaş 54 kg Mert İlbars, 85 kg Osman Ayaydın ve 100 kg da Fatih Önvermez altın madalya alırken, 58 kg Serhat Kırık, 63 kg Mümin Kardeş, 69 kg Duran Tosun, 76 kg Ardahan Şahin gümüş madalya kazandılar.
3.Balkan Şampiyonasında Serbest stil Yıldız Milli Takımımız ise 9 Altin 1 Gümüş madalya kazanarak tarihi bir başarıya imza attı.
42 KG Adem Uçkun, 46 KG Halil Gökdeniz, 50 KG Hafız Can Hasdemir,
54 KG Mazlum Akyol, 63 KG Ahmet Salim Yiğit, 69 KG İbrahim Şamil Özak, 76 KG Muhammed Yıldırım, 85 KG Yunus Can Küçük, 100 KG Mustafa Durur altın madalya kazanırken 58 kg da Emre Kural gümüş madalyanın sahibi oldu.
Kadınlarda ise milli takımımız yine tarih yazdı. Balkanların sultanları 6 birincilik 2 ikincilik ve 2 üçüncülük ile takım halinde balkan şampiyonu oldular.
Türkiye Güreş Federasyonu başkanı Musa Aydın alınan sonuçlardan dolayı son derece mutlu olduğunu belirterek “Geçen hafta Bursa’da gençlerde elde ettiğimiz başarıları şimdi yıldızlarda elde ettik. Balkan şampiyonaları sporcularımızın tecrübe kazanmaları açısından son derece önem taşıyor. Burada mindere çıkan sporcularımız ileride inşallah bizleri olimpiyatlarda temsil edecekler. Alt yapı tüm branşlar için büyük önem taşıyor. Ve bizler beklide bu konuda en çok emek harcayan federasyonuz. Yıldızlar ve gençlerde elde ettiğimiz başarılar bunun açık bir göstergesidir. Bu konuda çalışmalarımız titizlikle sürecektir. Madalya kazanan tüm sporcularımızı yürekten kutluyorum” dedi.

BAĞLANTILAR

                      

SPONSORLAR

                    bilyonerlogo