/ Ana Statü / Genel / Haberler / YASEMİN ADAR’A ANLAMLI ÖDÜL

YASEMİN ADAR’A ANLAMLI ÖDÜL

YASEMİN ADAR’A ANLAMLI ÖDÜL

Bu yıl ikincisi düzenlenen Mustafa V. Koç Spor Ödülü’nün sahibi, dünya şampiyonu ilk Türk kadın güreşçi Yasemin Adar oldu.
Başarılı ve vizyoner iş insanı kimliğinin yanı sıra spora büyük katkılarda bulunmuş Mustafa V. Koç’un bu alandaki vizyonunu sürdürmek amacıyla, “Olimpik Değerlere Katkı” temasıyla düzenlenen Mustafa V. Koç Spor Ödülü sahibini buldu.
Koç Holding ve Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi iş birliğiyle bu yıl ikinci kez düzenlenen Mustafa V. Koç Spor Ödülü’nü, 2017’de dünya, 2016-2017-2018’de ise Avrupa şampiyonu olan ilk Türk kadın güreşçi Yasemin Adar kazandı.
Adar, tasarımcı Ivan Chermayeff tarafından dizayn edilen ödülü, Koç Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve Mustafa V. Koç Spor Ödülü Jüri Başkanı Caroline Koç’un elinden alırken, aynı zamanda toplam 200 bin liralık maddi ödüle de sahip oldu.
Koç Ailesi üyelerinin yanı sıra iş ve spor dünyasının önde gelen isimleri ile Olimpiyat tarihinin ilk altın madalya kazanan Müslüman kadın atleti Nawal El Moutawakel’in katıldığı ödül töreninde, UEFA Şampiyonlar Ligi Marşı’nın bestecisi Tony Britten’ın Mustafa V. Koç Spor Ödülü için düzenlediği özel beste de dinletildi.
Milli güreşçi Yasemin Adar törende yaptığı konuşmada güreşe ilk başladığı zamanlarda birçok ön yargıyla karşılaştığını, bu sporu yapamayacağını söyleyenler olduğunu anlattı.

Bu ödülün kendisi için, bir kadın olarak söylenenlere kulak asmadan, pes etmeden, kendine inanarak, durmadan tutkuyla çalışarak yola devam edince, neleri başarabileceğinin simgesi olacağını belirterek, şunları ifade etti:

“Ben artık mücadelemin yeni gelen genç güreşçi kadınlar için olduğunu, mindere onların önünü açmak için çıktığımı düşünüyorum. Bu nedenle inanıyorum ki bu ödül sadece beni değil, sevgili kardeşlerimi de yüreklendirecektir. Umuyorum ki mücadeleyi bırakmamanın önemi zihinlerinde yer edecek ve bu vesileyle çok daha büyük başarılara imza atacaklar. Tüm sporcularımıza buradan vermek istediğim bir mesaj var; performans ve başarı elbette çok önemli, ancak bir sporcunun temsil etmesi gereken değerler de aynı derecede önemli. Zira tarihe baktığınızda başarıları asıl unutulmaz kılan bu değerlerdir ve aynı zamanda bence mümkün kılan da…”
dedi.
IMG-20180911-WA0015IMG-20180911-WA0016IMG-20180911-WA0014

BAĞLANTILAR

                      

SPONSORLAR

                    bilyonerlogo