/ Genel / ULUSLARARASI TURNUVALAR / Yaşar Doğu’da Zirve TÜRKİYE’NİN…!!!

Yaşar Doğu’da Zirve TÜRKİYE’NİN…!!!

yasar_dogu_manset

22 ülkeden yaklaşık 350 sporcunun katılımıyla gerçekleştirilen ve “Mini” Dünya Şampiyonası olarak nitelendirilen 43. Uluslararası Yaşar Doğu Serbest Güreş Turnuvası’nda 69 puan elde eden A Milli Serbest Güreş Takımımız, şampiyon olarak her zamanki gibi yine zirvede yer aldı.

43. Uluslararası Yaşar Doğu Serbest Güreş Turnuvası’nda Milli Güreşçilerimiz, toplamda 2 altın, 3 gümüş ve 3 bronz madalya alarak şampiyonluk ipini göğüsledi.

Ahmet Cömert Spor Salonu’nda gerçekleştirilen turnuvanın ilk gününde 57 kiloda Sezer Akgül, gümüş madalya, 65 kiloda Mustafa Kaya, altın madalya, 74 kiloda Soner Demirtaş, gümüş madalya ve 97 kiloda İbrahim Bölükbaşı bronz madalya kazanmıştı.

Organizasyonda 125 kiloda başarılı maçlar çıkaran ve sayı vermeden finale yükselen Taha Akgül, finalde Kırgız Aiaal Lazarev’i 4-0 yenerek altın madalya kazandı. Aiaal Lazarev’in gümüş madalya aldığı bu kiloda Tanju Gemici ile Kazak Daulet Shabanbay bronz madalyaya uzandı.

Turnuvada 61 kiloda final maçında mindere çıkan Münir Recep Aktaş, Rus Dzhamal Otarsultanov’a 11-0 yenilerek gümüş madalyada kaldı. Otarsultanov, böylece altın madalyanın sahibi olurken, iki Rus sporcu Rustam Ampar ile Viktor Lebedev bronz madalya aldı.

Ahmet Bilici’nin bronz madalya aldığı 86 kiloda Azeri Aleksandr Gastiyev birinci, Polonyalı Radoslaw Marcinkiewicz ikinci ve ABD’li Keith Michael Gavin de üçüncü oldu.

70 kiloda ise Polonyalı Magomedmurad Gadzhiev altın, Moldovalı Evgeny Nedealko gümüş, Rus Mulid Lampezhev ve ABD’li Jordan Michael Oliver bronz madalya aldı.

Türkiye, takım sıralamasında 69 puanla ilk sırada yer alırken, Rusya 51 puanla ikinci ve ABD 42 puanla üçüncülüğü elde etti.

BAĞLANTILAR

                      

SPONSORLAR

                    bilyonerlogo