/ Ana Statü / DUYURULAR / Genel / Haberler / ULUSLARARASI TURNUVALAR / YAŞAR DOĞU ULUSLARARASI GÜREŞ TUNUVASI CUMA GÜNÜ BAŞLIYOR

YAŞAR DOĞU ULUSLARARASI GÜREŞ TUNUVASI CUMA GÜNÜ BAŞLIYOR

YAŞAR DOĞU ULUSLARARASI GÜREŞ TUNUVASI CUMA GÜNÜ BAŞLIYOR

Güreşte 2020 yılının ilk uluslararası heyecanı İstanbul’da yaşanacak. Uluslararası Yaşar Doğu Güreş Turnuvası 10-12 Ocak tarihlerinde İstanbul Bağcılar Olimpik Kapalı Spor Salonunda yapılacak. Nefesleri kesecek tüm müsabakalar Spor’un yeni adresi TRTSPOR 2 kanalından naklen yayınlanacak.
Dünya Güreş Birliğinin (UWW) açıkladığı 2020 takvimine göre milli sporcular, Büyükler Avrupa Güreş Şampiyonası öncesinde ilk ciddi sınavlarını Uluslararası Yaşar Doğu Turnuvası’nda verecek.
Kadınlar ve erkekler serbest stilde 10-12 Ocak tarihlerinde gerçekleştirilecek organizasyona İstanbul Bağcılar Olimpik Spor Salonu ev sahipliği yapacak.
Avrupa Şampiyonasında mindere çıkacak olan Serbest Erkekler ve Bayanlar milli takımını büyük ölçüde belirleyecek olan bu turnuvaya yaklaşık 15 ülkeden katılım olacak.
Dünyanın önde gelen güreşçilerinin mindere çıkacağı bu turnuva da zevkli ve çekişmeli müsabakalar yaşanacak. 125 kg da Avrupa Dünya ve Olimpiyat Şampiyonu güreşçimiz Taha Akgül’ün milli takım kampında antremanlar sırasında talihsiz bir şekilde omuzundan sakatlanması sonrasında 125 kg da Avrupa Şampiyonasında kimin mindere çıkacağı sorusuna da Yaşar Doğu Turnuvasında güreşseverler cevap bulacak.
Bu önemli organizasyonun ardından Milli güreşçilerimiz,15-18 Ocak tarihlerinde İtalya’nın başkenti Roma’da düzenlenecek olan Matteo Pellicone Ranking Series de mindere çıkarak Avrupa ve Dünya Olympic Qualifying Turnuvaları öncesinde seri başı olmak için puan getiren bu önemli turnuva da ter dökecekler.
Ardından 10-16 Şubat tarihlerinde İtalya’nın başkenti Roma’da düzenlenecek Avrupa Şampiyonası’nda güreşçilerimiz mindere çıkarak, hem altın madalya hemde Kalifikasyonlar öncesi yine puan mücadelesi içinde olacaklar.
Güreşte 2020 Tokyo Olimpiyatları Avrupa Elemeleri, 19-22 Mart tarihlerinde Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de düzenlenecek, Dünya Elemeleri ise 30 Nisan-3 Mayıs tarihlerinde Bulgaristan’ın başkenti Sofya’da gerçekleştirilecek.
Türkiye, güreşte şu ana kadar olimpiyatlara 4 kota almıştı.. Milli güreşçiler Rıza Kayaalp, Taha Akgül, Cenk İldem ve Süleyman Atlı, geçen yıl Dünya Şampiyonası’nda elde ettikleri derecelerle olimpiyatlara katılmaya hak kazandı.
Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın, 2016 Rio Olimpiyatları’na göre her sıklette kota sayısının düştüğünü belirterek “Amacımız Tokyo olimpiyatlarında 12 kota bekliyoruz bu sekizin altına düşmemeli. 2016 Rio Olimpiyatları’nda her sıkletin kotası 23’tü şimdi 16’ya düştü. 12 sporcu ile katılırsak çok iyi neticeler alacağımıza inanıyorum. “ şeklinde konuşarak Bu önemli turnava için tüm İstanbul halkımızı 10-12 Ocak tarihlerinde Bağcılar Olimpik Spor Salonuna güreşçilerimizi izlemeye davet ediyorum dedi. Müsabakalar Cuma gününden itibaren TRTSPOR2 kanalından naklen yayınlanacak.

yasar-dogu

BAĞLANTILAR

                      

SPONSORLAR

                    bilyonerlogo