/ Ana Statü / DUYURULAR / Genel / Haberler / ULUSLARARASI TURNUVALAR / YARI FİNALE YÜKSELEN TAHA AKGÜL OLİMPİYAT KOTASI ALDI

YARI FİNALE YÜKSELEN TAHA AKGÜL OLİMPİYAT KOTASI ALDI

YARI FİNALE YÜKSELEN TAHA AKGÜL OLİMPİYAT KOTASI ALDI

Kazakistan’ın Başkenti Nur Sultan’da düzenlenen Dünya Güreş Şampiyonasında bu gün sabah seansında serbest stil 70,74,92,125 kilolarda eleme ve çeyrek final maçları yapıldı. Avrupa, dünya ve Olimpiyat şampiyonu güreşçimiz Taha AKGÜL 3 maçını da kazanarak yarı finale yükseldi.
Ülkemizi 125Kg’da temsil eden Taha AKGÜL ilk turu seri başı olduğu için maç yapmadan geçti. İkinci turda Moldova’dan Alexandr ROMANOV ‘u 8-0 mağlup eden Avrupa, dünya ve Olimpiyat şampiyonu güreşçimiz adını çeyrek finale yazdırdı. Taha Akgül çeyrek finalde Khasanboy RAKHIMOV’u da 3-0 yenip yarı finale yükseldi. Gürşcimiz yarı finalde Çinli Zhiwei DENG ile karşılaşacak. Taha Akgül aynı zamanda Olimpiyat kotasınıda almış oldu.
92 Kg,da Süleyman KARADENİZ ilk maçında Azeri Shamil ZUBAIROV’u son saniyelerde aldığı puanlarla 7-6 yenerek çeyrek finalist oldu. Çeyrek finalde Rus, Alikhan ZHABRAILOV’a 4-3 yenilen güreşçimiz Rus sporcunun finale yükselmesi durumunda Bronz madalya için Repesaj maçı yapma hakkını elde edecek.
74 Kg: Soner DEMİRTAŞ eleme müsabakasında Romen Maxim VASILIOGLO’yu 13-1 sayı tuşu ile yenerek, bir üst tura çıktı. Soner ikinci maçında Azeri Khadzhimurad GADZHIYEV karşısında minderden 5-2 yenik ayrıldı. Azeri güreşçi çeyrek finalde yenildiği için güreşçimiz şampiyonaya veda etti.
70 Kg: Haydar YAVUZ ilk maçında Azeri Aghahuseyn MUSTAFAYEV’e 10-6 mağlup oldu. Azeri güreşçi bir üst turda yenilince güreşçimiz elendi.
BUSE TOSUN REPESAJI GEÇEMEDİ
Ülkemizi kadınlar 68 Kg’da temsil eden Buse TOSUN dün eleme mücadelesinde İsveç’ten Anna Jenny Eva Maria FRANSSON’a yenilmişti. İsveç’li güreşçi finale yükselince Buse TOSUN Bronz madalya için Repesaj maçları yapma hakkını elde etmişti. Temsilcimiz ilk Repesajda Fransız Koumba Selene Fanta LARROQUE’ye 2-1 öndeyken son 3 saniyede verdiği ihtar puanla mağlup olarak şampiyonaya veda etti.

SÜLEYMAN ATLI FİNALE ÇIKIYOR
Ülkemizi 57 kiloda temsil eden Süleyman ATLI dün ilk maçında Çinli Shaofeng LIANG’ı 12-2 sayı tuşu ile, İkinci turda İtalyan Givi DAVIDOVI’yi 10-0 sayı tuşuyla, çeyrek finalde Sırp Stevan Andria MICIC’i 5-4, yenerek geldiği yarı finalde Kazak Kazak Nurislam (artas) SANAYEV (SANAA)’yı 5-3 mağlup ederek finale yükselmişti. Milli sporcumuz finalde bu akşam Rus Zavur UGUEV ile karşılaşacak. Ayrıca Süleyman ATLI 2020 Tokyo olimpiyatları vizesini de almış oldu.

123 DOU_1861 DOU_1869 DOU_1889

BAĞLANTILAR

                      

SPONSORLAR

                    bilyonerlogo