/ Ana Statü / Genel / Haberler / YAĞLI GÜREŞ KURULTAYI SONA ERDİ

YAĞLI GÜREŞ KURULTAYI SONA ERDİ

Yağlı Güreşi Düzenleyen Kentler Birliği ve Türkiye Güreş Federasyonu tarafından Antalya’da düzenlenen yağlı güreş kurultayı sona erdi. Cuma günü başlayan kurultayda dün yapılan açılış konuşmalarının ardından birlik meclisince kurulan komisyonların eş zamanlı olarak toplantıları başladı. Öğle arasından sonra komisyonların kendi çalışmalarını değerlendirmesi, diğer komisyonlarla istişareleri ve komisyon raporlarının hazırlanmasına geçildi. Saat 20:00’daki yemeğin ardından Yağlı güreş kurultayı değerlendirme çalışmaları yapıldı. Bu sabah ise Birlik Meclis Toplantısı gerçekleştirildi.Bu toplantıda konuşmacıların sunumlarının ardından soru cevap bölümüne geçildi ve kurultay saat 12:00’da son buldu.
Kurultayın ardından açıklamalarda bulunan Yağlı Güreşi Düzenleyen Kentler Birliği ve Balıkesir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu “Ata Sporumuz ve kültürel mirasımız yağlı güreş için gönülleri atan ve gerçekten her türlü imkanını bu iş için seferber eden cefakar vefakar belediye başkanlarımız bir araya gelerek ata sporumuzu bu kültürel ve tarihi mirasımızı ulusal ve uluslararası alanlarda daha iyi temsil etmek, daha iyi organizasyonlar yapmak seyir zevki yüksek güzel organizasyonlar yapmak için bir araya gelindi ve bu birlik kuruldu. Ben bu birliğin kurulmasında emeği geçen herkesi kutluyorum. 2 gün boyunca yağlı güreşin paydaşlarıyla çok güzel çalışmalar yaptık. Bu birliğin büyüyerek devam etmesini istiyoruz. Sadece yağlı güreş yapan değil. Yağlı güreş yapmayan Belediyeleri de Ata sporumuz yağlı güreşe destek olma adına bu birliğe davet ediyorum. Bu kurultaya katılan fikirlerini bizlerle paylaşan herkese çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.
Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın ise yaptığı konuşmada şunları söyledi. “Yağlı Güreşi Düzenleyen Kentler Birliği ve Güreş Federasyonu Başkanlığı işbirliği ile yapmış olduğumuz kurultayda çok verimli bir çalışma gerçekleştirdik. Yağlı güreş bizim medeniyetimizin bizim kültürümüzün, bizim inancımızın bir parçasıdır. Bizler hep birlikte 656 yıl bu inançla bu bilinçle bu ata sporumuza sahip çıktık bundan sonrada sahip çıkacağız. 2 gün boyunca yağlı güreşin bütün paydaşlarıyla bir arada bulunduk. Atasporumuz olan yağlı güreşi hem ülkemizde hemde uluslararası alanda çok daha iyi tanıtmanın yollarını araştırdık. Ben bu kurultayın son derece faydalı geçtiğini düşünüyorum. Burada konuşulan konular Ata sporumuz olan Yağlı Güreşimize hiç kuşkusuz çok daha farklı bir yol haritası çizecektir. Ben ülkemizin dört bir yanından buraya kadar gelen tüm Yağlı güreşe hizmet eden paydaşlarımıza teşekkür ediyorum. Yağlı Güreş ilerleyen zamanlarda bulunduğu yerden daha iyi yerlere gelecektir” dedi.
IMG_9206IMG_9215WhatsApp Image 2018-01-06 at 15.06.21

WhatsApp Image 2018-01-06 at 15.06.20

WhatsApp Image 2018-01-06 at 15.06.19

WhatsApp Image 2018-01-06 at 15.06.18

WhatsApp Image 2018-01-06 at 15.06.17

WhatsApp Image 2018-01-06 at 15.06.16

 

WhatsApp Image 2018-01-06 at 15.06.14 (1)

IMG_9202

BAĞLANTILAR

                      

SPONSORLAR

                    bilyonerlogo