/ Ana Statü / Genel / Haberler / YAĞLI GÜREŞ KURULTAYI ANTALYA’DA BAŞLIYOR

YAĞLI GÜREŞ KURULTAYI ANTALYA’DA BAŞLIYOR

Yağlı Güreşi Düzenleyen Kentler Birliği ve Türkiye Güreş Federasyonu Antalya’da dev bir  kurultay yapıyor. Pazar günü sona erecek olan kurultayda  yağlı güreş  masaya yatırılacak.

Bugün kurultaya katılacak olan komisyonlar otele giriş yaptılar. Yarın sabah saat 10:00’da resmi açılış yapılacak. Açılış konuşmalarının ardından birlik meclisince kurulan komisyonların eş zamanlı olarak toplantılar yapacak. Öğle arasından sonra komisyonların kendi çalışmalarını değerlendirmesi, diğer komisyonlarla istişareleri ve komisyon raporlarının hazırlanmasına geçilecek. Saat 20:00’daki yemeğin ardından Yağlı güreş kurultayı değerlendirme çalışmaları yapılacak.

Kurultayda Pazar günü saat 10:00’da Birlik Meclis Toplantısı gerçekleşecek. Bu toplantıda konuşmacıların sunumlarının ardından soru cevap bölümüne geçilecek ve kurultay saat 12:00’da son bulacak.

FEDERASYON BAŞKANI MUSA AYDIN “YAĞLI GÜREŞ DÜNYA’YA AÇILACAK”

Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın yapılan kurultayın yağlı güreş için çok büyük önem arz ettiğini belirterek “Yağlı güreş yüzyıllardır bu topraklarda yapılan çok önemli bir spor. Bizler ata sporumuz olan yağlı güreşi bulunduğu yerden çok daha yukarılara taşımak istiyoruz. Bunun için yağlı güreş camiası bugün bir araya geldi. Yağlı güreşin hem tanıtımı hem de icrası konusunda çok değerli kişilerle toplantılar yapılacak. Ortaya çıkacak sonuç Ata sporumuz  olan yağlı güreşe yön verecek. Bizler yağlı güreşi dünyanın dört bir yanında yapılan ve herkes tarafından daha çok takip edilen bir spor dalı haline getirmek istiyoruz. Tüm Dünya Yağlı güreşe sempatiyle bakıyor ve daha yakından tanımak istiyor. Bu nedenle yağlı güreşi Dünya’ya açmamız gerekiyor.  Ben bu kurultayın tüm yağlı güreş camiasına hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

BAĞLANTILAR

                      

SPONSORLAR

                    bilyonerlogo