/ Ana Statü / Genel / Haberler / YAĞLI GÜREŞ DÜZENLEYEN KENTLER BİRLİĞİ BAŞKANINI SEÇTİ

YAĞLI GÜREŞ DÜZENLEYEN KENTLER BİRLİĞİ BAŞKANINI SEÇTİ

Ahmet Edip Uğur’un, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevinden istifa etmesiyle boşalan Yağlı Güreş Düzenleyen Kentler Birliği Başkanlığı görevine, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin yeni Başkanı Zekai Kafaoğlu seçildi.
Edremit ilçesine bağlı Güre mahallesindeki bir termal otelde gerçekleştirilen, Yağlı Güreş Düzenleyen Kentler Birliği’nin meclis toplantısına, birlik üyesi olan 44 belediyenin başkan ve temsilcileri katıldı. Saygı duruşunda bulunulan ve İstiklal Marşı okunarak başlayan meclis toplantısı, divan heyeti oluşturulduktan sonra, birliğin ihtisas komisyonlarına üye seçimi ile devam etti. Ardından, başkanlık seçimi gerçekleştirildi. Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, tek listeyle girdiği seçimde aldığı 116 oy ile birliğin yeni başkanı seçildi.
Ev sahibi olarak Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka’nın da katıldığı meclis toplantısında konuşan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı ve Yağlı Güreş Düzenleyen Kentler Birliği Başkanı Zekai Kafaoğlu, “Göstermiş olduğunuz teveccühten ve desteklerinizden dolayı öncelikle teşekkür ediyorum. Bu birlik yeni kurulan bir birlik. Başta kurucu başkanımız olmak üzere emeği geçen tüm belediye başkanlarına, meclis üyelerine teşekkür ediyorum. Yağlı Güreş Düzenleyen Kentler Birliği olarak, güreş organizasyonu yapan şehirlere, ilçelere, beldelere hem ön ayak olmak, hem de bunu gelecek nesillere doğru şekilde aktarmak noktasında da güzel görevler yerine getirecek olduğuna inandığım bir birliğin başkanı olmaktan da gurur duyuyorum. İnşallah bundan sonra da sık sık bir araya gelerek, toplantılar yaparak bu yağlı güreşi gelecek nesillere nasıl aktarabiliriz, nasıl doğru bir şekilde bu organizasyonları yapabiliriz, bu noktada ciddi gayretlerimiz olacaktır. Bizi biz yapan, fedakarlık, sabır, sevgi, kardeşlik var. Bunu gelecek nesillere aktarmaya devam edeceğimize yürekten inanıyorum. Öncelikle birlik üye sapımızı artırıp, güreş organizasyonu yapan tüm belediyelerimizi birliğimize dahil etmemiz gerekiyor. Hepiniz sağ olun, var olun” dedi.
Konuşmaların ardından Türkiye Güreş Federasyonu Yağlı Güreşten Sorumlu As başkanı Mehmet Ayhan yeni seçilen birlik başkanına federasyon adına plaket sundu

WhatsApp Image 2017-11-14 at 12.50.08

WhatsApp Image 2017-11-14 at 12.50.07

WhatsApp Image 2017-11-14 at 12.50.08(1)

WhatsApp Image 2017-11-14 at 12.50.09

BAĞLANTILAR

                      

SPONSORLAR

                    bilyonerlogo