/ Ana Statü / DUYURULAR / Genel / Haberler / ULUSLARARASI TURNUVALAR / UKRAYNA GÜREŞ TURNUVASINDA 3 GÜREŞÇİMİZ FİNALE YÜKSELDİ

UKRAYNA GÜREŞ TURNUVASINDA 3 GÜREŞÇİMİZ FİNALE YÜKSELDİ

UKRAYNA GÜREŞ TURNUVASINDA 3 GÜREŞÇİMİZ FİNALE YÜKSELDİ

24. Outstanding Ukrayna Uluslararası Güreş turnuvasında üç güreşçimiz finalde. Avrupa Şampiyonumuz Soner Demirtaş ve Süleyman Karadeniz ile Grekoromende Avrupa 2.si Kerem Kamal yarın altın madalya için mücadele edecek.
Serbest Stilde 74 kg Soner Demirtaş 41 güreşçinin mücadele ettiği bu sıklette Kırgız, Ermeni, çeyrek finalde Ukraynalı ve yarıfinalde de U23 Avrupa Şampiyonu Gürcü Giorgi Sulava’yı yenerek finale yükseldi. Güreşçimiz finalde İranlı rakibi M.Firouzpourba ile karşılaşacak.
97 kg Süleyman Karadeniz de önce Alman, Ukrayna’lı ve İsviçreli yarı finalde Avrupa ikincisi Gürcü Elizbar Odikadze’yi zorlu bir mücadele sonunda (4-2) yenerek finale yükseldi. Güreşçimiz finalde Olimpiyat ikincisi Ukraynalı Valeri Andretisev ile karşılaşacak.
Grekoromen stilde Avrupa ikincisi, Avrupa Dünya Gençler Şampiyonu 63 kg Kerem Kamal çeyrek finalde ve yarı finalde Ukraynalı rakiplerini yenerek finale yükseldi Güreşçimiz finalde Gürcü Leri Abuladze ile karşılaşacak
Bu Güreşçilerimizin final müsabakaları Cumartesi akşam seansında yapılacak.
Üç stilde diğer sıkletlerde eleme ve yarı finaller Cumartesi, finaller ise Pazar günü yapılacak

 

BAĞLANTILAR

                      

SPONSORLAR

                    bilyonerlogo