/ Ana Statü / Genel / Haberler / U23 GREKOROMEN MİLLİ TAKIMINDA HEDEF DÜNYA ŞAMPİYONLUĞU

U23 GREKOROMEN MİLLİ TAKIMINDA HEDEF DÜNYA ŞAMPİYONLUĞU

21-26 Kasım 2017 tarihleri arasında Polonya’da yapılacak olan U23 Dünya şampiyonası öncesinde hazırlıklarını İstanbul Sarıyer Mersinli Ahmet tesislerinde sürdüren U23 Milli takımımızda hazırlıklar son aşamaya geldi. Antrenör Salih Bora yönetiminde son derece hırslı bir şekilde Dünya şampiyonasına hazırlanan U23 Milli takımımızda tüm takımın son derece hırslı olmaları teknik heyeti memnun ediyor.
Geçtiğimiz hafta U23 Serbest Güreş takımını Elmadağ kamp eğitim tesislerinde Ziyaret eden Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın bugün de Grekoromen milli takımını ziyaret etti. Antrenör Salih Bora ve Teknik heyetten çalışmalar hakkında bilgiler alan Başkan Musa Aydın oyuncularla da tek tek sohbet ederek onlara moral verdi.

BAŞKAN MUSA AYDIN “AMACIMIZ BU YAŞ GRUBUNDAN YENİ OLİMPİYAT ŞAMPİYONLARI ÇIKARMAK”
Başkan Musa Aydın yaptığı açıklamada “ Artık hazırlık döneminde sona geldik. Dünya şampiyonasına sayılı günler kaldı. Takımımız da büyük bir hırsla çalışıyor. Daha önce de belirttiğim gibi U23 takımı bizim en çok önem verdiğimiz yaş gruplarından biri. Amacımız bu yaş grubundan yeni olimpiyat şampiyonları çıkarmak. Nitekim bu sporcular A milli takımda forma giyebilecek kapasitede olduklarını önümüzdeki hafta yapılacak olan şampiyonada kanıtlamak için mindere çıkacaklar. Bizler Federasyon olarak onların yanlarında olduğumuzu her fırsatta gösteriyoruz. Daha birkaç gün önce Ankara Elmadağ’da Serbest milli takımını ziyaret ettim. Onlarda da aynı hırs ve azim vardı. Türk güreşi iyi yolda. İnşallah Polonya’dan hem Grekoromen hem Serbest hem de Bayanlarda en iyi sonuçlarla döneceğiz ” dedi.

IMG-20171113-WA0015

SALİH BORA “HEDEFİMİZ ŞAMPİYONLUK”
Uzun bir hazırlık döneminden sonra artık Dünya kupasına sayılı günler kaldığını belirten Antrenör Salih Bora ise Türk güreşinin yükselişine dikkat çekerek “Artık hedefler büyüdü. Dolayısıyla bizlerde bu çıtayı daha yukarılara taşımak için elimizden gelen çalışmaları yapıyoruz. Takımın son durumu çok iyi. Amacımız takım halinde şampiyonluk, bunu başarabilecek bir ekibimiz var. Ayrıca bu takımdan A milli takımda forma giyecek sporcular yetiştiriyoruz. Bizlere bu yolda her türlü desteği veren başta Güreş Federasyonu başkanı Musa Aydın ve Tüm yönetime gönülden teşekkür ediyoruz.” Şeklinde konuştu.

BAĞLANTILAR

                      

SPONSORLAR

                    bilyonerlogo