/ Ana Statü / Genel / Haberler / U23 DÜNYA ŞAMPİYONASINDA BURHAN AKBUDAK ALTIN MADALYA İÇİN MİNDERE ÇIKACAK

U23 DÜNYA ŞAMPİYONASINDA BURHAN AKBUDAK ALTIN MADALYA İÇİN MİNDERE ÇIKACAK

Polonya’da düzenlenen U23 Dünya güreş şampiyonasında Grekoromen stil bu akşam yapılacak olan final maçlarıyla sona erecek. 80 kilodaki sporcumuz Burhan Akbudak bu akşam Gürcü rakibi Lasha Gobadze ile finalde karşılaşacak.
İlk Turda Mahdi Asgar Ebrahimi (IRI) ile karşılaşan sporcumuz Burhan Akbudak rakibini 4-1 yenerek ikinci tura yükseldi. İkinci turda rakip Belarustan Stanislau Shafarenke oldu. Maçın başından sonuna kadar üstün bir oyun ortaya koyan Burhan rakibini 7-1 yenerek yarı finale yükseldi. Yarı finalde Bulgar rakibi Rosian Ognyanov ile karşılaşan Burhan Akbudak nefesleri geçen maçı 1-1 tamamladı ve puan averajıyla adını finale yazdırmayı başardı. Sporcumuz finalde Gürcistandan Lasha Gobadze şle karşı karşıya gelecek. Final maçları saat 20:00’da başlayacak.
Diğer yandan bugün mindere çıkan diğer 3 sporcumuz Ahmet Uçar, Murat Fırat ve Osman Yıldırım rakiplerine mağlup olarak ilk turda şampiyonaya veda ettiler.
Polonya’da düzenlenen U23 Dünya güreş şampiyonasından dün 75 kiloda Fatih Cengiz altın, 98 kiloda Fatih Başköy ve 71 kiloda Murat Dağ bronz madalya kazanmışlardı.

BAĞLANTILAR

                      

SPONSORLAR

                    bilyonerlogo