/ Ana Statü / Genel / Haberler / U23 DÜNYA GÜREŞ ŞAMPİYONASINDA 8 MADALYA

U23 DÜNYA GÜREŞ ŞAMPİYONASINDA 8 MADALYA

U23 DÜNYA GÜREŞ ŞAMPİYONASININ SON GÜNÜNDE 1 BRONZ MADALYA KAZANDIK

Polonya’da düzenlenen U23 Dünya güreş şampiyonası, serbest stilde yapılan final müsabakalarıyla sona erdi. Bronz madalya için mindere çıkan 2 sporcumuzdan 70 kiloda Muhammet Akdeniz bronz madalya kazanırken, ülkemizi 65 kiloda temsil eden Haydar Yavuz dünya 5. Oldu..
Ülkemizi 70 kiloda temsil eden Muhammet AKDENIZ ilk turda Khachatur PAPIKYAN’ı (ARM) 11 – 0 yendi. İkinci turda Gadzhimurad OMAROV’u(AZE) , 6 – 2 ile geçen sporcumuz bir sonra ki turda Amerikalı Richard Anthony LEWIS’e 14 – 7 yenildi. Daha sonrasında Belarus’lu Surkho RASHYTKHANAU ile Repechage maçınca çıkan Muhammet mücadeleyi 6-2 kazandı. Sporcumuz bu akşam çıktığı bronz madalya maçında Zulfikar MAKHAMATOV ile (KAZ) karşı karşıya geldi. Maçın başından sonuna kadar üstün bir oyun ortaya koyan Muhammet rakibini 4-2 yenerek Bronz madalyanın sahibi oldu.
65 kilo sporcumuz Haydar YAVUZ’ise ilk turda Nurgazy ABDURAZAKOV’u (KGZ) 10-0 yenerek 2.tura yükseldi. 2.turda Bajrang BAJRANG’a 7-5 kaybeden sporcumuz Haydar YAVUZ Panah ILYASLI ile yaptığı (AZE) Repechage maçını 6-3 kazandı.
Sporcumuz bu akşam Yones Aliakbar EMAMICHOGHAEI (IRI) ile bronz maçına çıktı.Rakibine 6-4 yenilen sporcumuz Dünya 5. Olarak madalya kazanamadı.

TÜRKİYE DÜNYA KUPASINI 8 MADALYA İLE TAMAMLADI
Bu akşam yapılan final maçlarıyla U23 Dünya Düreş şampiyonası sona erdi. Greko-Romen’de, 80 kiloda Burhan Akbudak ve 75 kiloda Fatih Cengiz altın, 98 kiloda Fatih Başköy ve 71 kiloda Murat Dağ bronz madalya kazandılar. Kadınlarda 48 kiloda Evin Demirhan altın, serbet stilde de 70 kiloda Muhammet Akdeniz, 57 kiloda Süleyman Atlı ve 61 kiloda Sedat Özdemir bronz madalya kazandı. Böylelikle Türkiye toplamda 8 madalyanın sahibi oldu.
FEDERASYON BAŞKANI MUSA AYDIN: TÜRK GÜREŞİ İYİ YOLDA OLDUĞUNU GÖSTERMİŞTİR.
Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın önemli bir şampiyonayı daha geride bıraktıklarını belirterek “Polonya’daki şampiyonaya çok iyi bir şekilde hazırlandık. Sporcularımız ellerinden gelen her şeyi yaptılar ve toplam 8 madalya kazandılar. Bu takımdan bir çok sporcu bizlere Olimpiyatlarda madalya kazandıracak kapasitede olduklarını da gösterdi. Biz Güreş Federasyonu olarak çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. 2017 yılını rekorlarla kapattık. Avrupa şampiyonasında 68, Dünya şampiyonasında 55 yıl aradan sonra madalya rekoru kırdık. 2018 yılında daha büyük başarılara imza atmak için var gücümüzle çalışacağız. U23 Dünya şampiyonasında ülkemizi temsil eden tüm sporcularımızı gönülden kutluyor başarılarının devamını diliyorum.” şeklinde konuştu.
IMG-20171126-WA0005IMG-20171126-WA0008

BAĞLANTILAR

                      

SPONSORLAR

                    bilyonerlogo