/ Ana Statü / Genel / Haberler / U23 DÜNYA GÜREŞ ŞAMPİYONASI POLONYA’DA SÜRÜYOR

U23 DÜNYA GÜREŞ ŞAMPİYONASI POLONYA’DA SÜRÜYOR

Polonya’da düzenlenen U23 Dünya güreş şampiyonasında heyecan Greko-Romen maçlarının ardından bugün kadınlarda ilk gün müsabakaları ile devam etti. Üç sporcumuz şampiyonaya ilk turda veda ederken Bronz madalya için mindere çıkan Bediha Gün rakibine mağlup oldu.

Polonya U23 Dünya Kadınlar şampiyonasında ilk turda Kazak rakibi 8-3 yenen Bediha ikinci turda Macar rakibiyle karşılaştı. Rakibi karşısında adeta şov yapan sporcumuz minderden 10-0 galip ayrıldı. Yarı finalde Japon rakibi karşısında beklenmedik bir şekilde minderden yenik ayrılan Bediha Gün, akşam bölümünde Bronz madalya için mindere çıktı. Ukraynalı rakibi karşısında 2-1 öndeyken son anda 1 puan veren sporcumuz maçı puan averajıyla şanssız bir şekilde kaybetti.
Sabah Seansında mindere çıkan Ayşegül Özbeğe, Aslı Tuğcu ve Mehlika Öztürk ise rakiplerine mağlup olarak şampiyonaya veda ettiler.
ŞAMPİYONADA HEYECAN YARIN DA DEVAM EDECEK
U23 Dünya şampiyonasında yarın (Cuma) kadın sporcularımız 48,53,60 ve 69 kilolarda madalya mücadelesi verecek.
SERBEST MİLLİ TAKIMI PONONYA’DA
Diğer yandan U23 Dünya şampiyonasında Cumartesi ve Pazar günleri mindere çıkacak olan erkekler Serbest stil sporcularımız bugün Polonya’ya gitti. Serbest stilde ilk gün maçları 25 Kasım Cumartesi günü 57,61,86 ve 125 kilolarda olacak. Sabah seansında ki elemelerin ardından akşam seansında finaller yapılacak. Şampiyonanın son gününde ise mindere 65,70,74 ve kiloda ki sporcularımız çıkacak.
Bu arada Grekoromen güreşçilerimiz bu akşam yurda döndü. Kadın sporcularımız 25 Kasım’da ve Serbest güreş milli takımımız 27 Kasım’da yurda dönecek

BAĞLANTILAR

                      

SPONSORLAR

                    bilyonerlogo