/ Ana Statü / Genel / Haberler / TÜRKİYE YILDIZLAR SERBEST GÜREŞ ŞAMPİYONASININ RESMİ AÇILIŞ TÖRENİ YAPILDI

TÜRKİYE YILDIZLAR SERBEST GÜREŞ ŞAMPİYONASININ RESMİ AÇILIŞ TÖRENİ YAPILDI

Türkiye Güreş Federasyonu’nun, Amasya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile organize ettiği ve 350 sporcunun katıldığı Yıldızlar Serbest Güreş Türkiye Şampiyonasının resmi açılış töreni yapıldı.
Türkiye Güreş Federasyonu önderliğinde Amasya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü organizasyonunda Amasya Kapalı Spor Salonu’nda dün başlayan Türkiye Yıldızlar Serbest Güreş şampiyonası yarın sona erecek. Şampiyonada 32 ilden 350 sporcu kilolarında dereceye girmek için mücadele ediyor.
Açılış törenine Amasya Valisi Dr.Osman Varol, Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir, Amasya İl Emniyet Müdürü Fahri Bulut, Tugay Komutanı Tank.Kur.ALB. Zafer Uğur ile Avrupa Dünya ve Olimpiyat şampiyonu Mahmut Demir’de katıldı.
Afrin’deki operasyona destek pankartı ile törene katılan sporcular daha sonra şehitler için saydı duruşunda bulundular ve hep beraber istiklal marşımızı okudular.
Ardından açış konuşmalarına geçildi. Amasya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Abdullah Kodek yaptığı açılış konuşmasında “Elimizden geldiği kadar kadim bir şehir olan şehzadeler şehri Amasya’ya yakışır şekilde ev sahipliği yapmaya çalışıyoruz. Buradan çıkacak çocuklarımız geleceğimizin şampiyonları, onlar bizim medarı iftiharlarımız, güreş zaten ata sporumuz, peygamber sporu, sünnet olan bir spor bizim için Amasya’da özel bir yeri olan spor, bizde kendi sporcularımızı bu müsabakalara kattık. Bizlerde derece bekliyoruz” şeklinde konuştu.
Açılış konuşmasını yapan Türkiye Güreş Federasyonu Serbest Güreşten Sorumlu As Başkan Serdar Çinkılıç ise yaptığı konuşmada Yıldızlar serbest güreş şampiyonasının Amasya’da yapılmasının önemine değinerek “Geleceğin şampiyonlarının belirleneceği müsabakaların Şehzadeler şehri olan Amasya’da yapılacak olması bu günün önemini artırıyor. Burada bu şampiyonanın yapılmasını sağlayan Amasya Belediye Başkanımıza Valimize ve Emiyet müdürümüze ayrıyeten teşekkürlerimizi sunuyorum. Yapılacak olan Yıldızlar şampiyonasının ülkemize ve Amasya’mıza güzellikler getirmesini diliyorum. Ayrıca yurt içi ve dışında düzenlenen askeri operasyonlarda şehit olan güvenlik güçlerimize Allah’tan rahmet gazilerimize de acil şifalar diliyorum” şeklinde konuştu.
Konuşmaların ardından Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın adına şampiyonada emeği geçenlere plaket taktim edildi.
Açılış töreninin ardından yapılan müsabakalarda dereceye giren sporcular şunlar;

45 kg: 1.Eray Şimşek
2. Yusuf Demir
3. Ahmet Yücel
3. Musa Tankus

51kg: 1.Adem Burak Uzun
2. Süleyman Konak
3.Emre Şahin
3. Muhammet Karakus

60 kg: 1. Hamza Alaca
2.Emre Kural
3.Tunahan Akay
3.Mustafa Eren İlhan

71 kg. : 1.Muhammed Çavuş
2. Serhat Çavuşoğlu
3. Halit Ozmus
3. Hakan Satılmış

80 kg. : 1.Süleyman Dur
2. Oktay Çiftçi
3.Mehmet Binici
3. Sertaç Ungor

IMG_0626IMG_0633IMG_0655

IMG_0658

IMG_0667IMG_0661

IMG_0665

IMG_0670

IMG_0672

IMG_0677

IMG_0685

IMG_0689
IMG_0759

IMG_0754

IMG_0741

IMG_0733

IMG_0728

IMG_0700

BAĞLANTILAR

                      

SPONSORLAR

                    bilyonerlogo