/ Ana Statü / Genel / Haberler / YILDIZ KADINLAR SERBEST GÜREŞ TÜRKİYE ŞAMPİYONASININ RESMİ AÇILIŞ TÖRENİ YAPILDI

YILDIZ KADINLAR SERBEST GÜREŞ TÜRKİYE ŞAMPİYONASININ RESMİ AÇILIŞ TÖRENİ YAPILDI

Tekirdağ’da düzenlenen Yıldız Kadınlar Güreş Türkiye Şampiyonasının resmi açılış törenleri yapıldı. Bu yıl Tekirdağ’lı Hüseyin pehlivan adıyla düzenlenen şampiyonanın açılış töreni İsmet İnönü spor Salonunda yapıldı.
Açılış töreninde bir konuşma yapan Hüseyin pehlivanın torunu Sinan Alkaya tüm katılımcılara başarılar dilerek “Bu şampiyonada emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi. Türkiye Güreş Federasyonu As Başkanı Mustafa Çakır ise yaptığı konuşmada Federasyon Başkanı Musa Aydın’ın önemli bir toplantıda yer almasından dolayı gelemediğini belirterek “Tekirdağ Belediye Başkanına bu şampiyonanın sponsorluğundan dolayı çok teşekkür ediyoruz. Ayrıca Afrin’de operasyonda olan tüm Mehmetciklerimize başarılar şehitlerimize de rahmet diliyoruz. Gazilerimize de acil şifalar diliyoruz. Türk güreşinde son zamanlarda ciddi başarılarımız var. Güreş bizim Ata sporumuz. 20 yıldır bayanlar kategorisinde mücadele ediyoruz. Avrupa ve Dünya şampiyonalarda büyük başarılar elde ettik. Bu gençlerimizde ilerde bizleri başarı ile temsil edecekler” şeklinde konuştu.
Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ise yaptığı konuşmada Tekirdağ ile efsaneleşmiş bir isim adına yapılacak olan bu şampiyonaya destek olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek “25 ilden sporcularımız ve idarecilerim burada. Ama güreşçilerimizin kalbimizle ve dualarımızla Mehmetçiğin yanındayız pankartı bize ayrı bir gurur vermiştir. Şunu her kes bilsin. Biz 7 düvelle mücadele etmeye hazırız. Biz ülkemizin bir çakıl taşını vermeyiz. Bu duygularla sporcularımıza başarılar diliyorum” dedi.
Tekirdağ Vali Yardımcısı Tayyar Şaşmaz ise yaptığı konuşmada şampiyonanın Tekirdağ’da yapılmasından dolayı Güreş Federasyonuna teşekkür ederek. “ Bu şampiyonada mücadele eden sporcularımız ilerde Avrupa ve Dünyada büyük başarılar elde edecekler. Ben Tüm sporcularımıza başarılar diliyorum” dedi. Ardından emeği geçenlere plaket taktim edildi.

IMG_0340

IMG_0347

IMG_0348

IMG_0354

IMG_0363

IMG_0374

IMG_0376

IMG_0382

IMG_0385

BAĞLANTILAR

                      

SPONSORLAR

                    bilyonerlogo