/ Ana Statü / Genel / Haberler / Türkiye Güreş Federasyonu Yönetim Kurulu Bursa’nın İznik İlçesinde Toplandı

Türkiye Güreş Federasyonu Yönetim Kurulu Bursa’nın İznik İlçesinde Toplandı

TÜRKİYE GÜREŞ FEDERASYONUNDAN TARİHİ KARARLAR
Toplantıya tüm yönetim kurulu üyeleri katılırken önemli kararlar alındı. Federasyon başkanı Musa Aydın başkanlığında gerçekleşen toplantıda 2018 yılında yapılacak olan U23 Avrupa Şampiyonası, Yaşar Doğu ve Vehbi Emre turnuvaları istişare edildi. Ardından 2017 yılındaki tüm faaliyetler değerlendirilerek yönergeler gözden geçirildi. 2018 yılının bütçe görüşmeleri de yapıldı. Toplantıda alınan en hayati karar ise federasyonun kurumsallaşma yönünde attığı adımlar oldu.
Toplantının ardından açıklamalarda bulunan Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın kurumsallaşma yönünde çok önemli kararlar aldıklarını belirterek “Bugünkü toplantı tam kadro olarak yapıldı. Çok çağdaş ve radikal kararlar aldık. Artık tek adam değil birlikte karar verme konusunda adımlar attık. Biz birlikten güç doğduğunu biliyoruz. Genel müdürlük tarafından uygun görüldüğü takdirde bunu hayata geçireceğiz” dedi. 2019 yılında ülkemizde Dünya şampiyonası düzenlemek için gerekli görüşmelerin sürdüğünü belirten başkan Aydın “UWW başkanı ile Dünya plaj güreşi sırasında kendisine bu konuyu ilettik. Gerekli yazışmaların ardından umut ediyorum ki 2019 Dünya Güreş şampiyonası bizim ülkemize verilir. 2020 Tokyo Olimpiyatları öncesinde bu organizasyon ülkemizde olursa büyük bir avantaj elde ederiz” dedi.
IMG_5617
Federasyon olarak öncelikli hedeflerinin 2020 Tokyo olimpiyatları olduğunu belirten başkan Aydın “Asıl hedefimiz 2020 Tokyo olimpiyatları, uzun vadede ise 2024 ve 2028 olimpiyatları için tüm hazırlıklarımızı yapıyoruz. İşte o yüzdendir ki yıldızlar ve gençler şampiyonalarına büyük önem veriyoruz” şeklinde konuştu.
2018 yılının çok yoğun geçeceğini belirten başkan Musa Aydın yurt içi organizasyonlarında özellikle belediyelerle sponsorluk çalışmalarına önem verildiğini belirterek “Belediyelerle bu görüşmelerimiz tüm hızıyla sürecek ve yurt içinde ki müsabakalarda federasyon bütçemizden masraf yapmayacağız. Belediyeler hem Ata Sporumuz güreşe destek vermiş olacak hem de kendi şehirlerinin tanıtımını sağlayacak. Bu konuyla ilgili çok özel çalışmalarımız 2018 dede devam edecek” dedi. Aydın “Tüm klasmanlarda kamp çalışmalarımız titizlikle devam ediyor. Milli takım kamp eğitim merkezlerinde deneyimli hocalarımızın katkılarıyla sporcularımız kendilerini müsabakalara hazırlıyor. 2017 yılında kırılması güç rekorların altına imza atan sporcularımız 2018 yılında da büyük başarılar elde edeceklerdir” şeklinde konuştu.
Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın konuşmasının sonunda Cumhuriyet Bayramına da vurgu yaparak “Cumhuriyetimizin 94. Yılını kutladığımız bu günde, geleceğe büyük bir ümit,inanç ve gayretle yürümek kararlılığı dileği ile tüm ülkemizin Cumhuriyet bayramını kutlarım. Bu ülke için canlarını seve seve veren kahraman şehitlerimizi rahmet, gazilerimizi minnetle anıyorum.” Şeklinde konuştu.

IMG_5589

BAĞLANTILAR

                      

SPONSORLAR

                    bilyonerlogo