/ Ana Statü / DUYURULAR / Genel / Haberler / TÜRKİYE GÜREŞ FEDERASYONU SERBEST GÜREŞ OLİMPİK KURUL TOPLANTISI YAPILDI

TÜRKİYE GÜREŞ FEDERASYONU SERBEST GÜREŞ OLİMPİK KURUL TOPLANTISI YAPILDI

TÜRKİYE GÜREŞ FEDERASYONU SERBEST GÜREŞ OLİMPİK KURUL TOPLANTISI YAPILDI

2020 Tokyo Olimpiyatları öncesinde milli takımların son durumlarının değerlendirildiği Türkiye Güreş Federasyonu Olimpik Kurul toplantıları bugünde devam etti. Grekoromen ve Kadın güreş milli takım toplantılarının ardından bugün Serbest stil Olimpik Kurul toplantısı yapıldı.
Önümüzdeki yıl Tokyo’da düzenlenecek olan Olimpiyatlar öncesinde doğru bir hazırlık planlaması yapan Türkiye Güreş Federasyonu Olimpik Kurulu bu konuda oldukça titiz bir şekilde çalışıyor. Olimpiyatlarda ülkemize en fazla madalya kazandıran branş olan Atasporumuz güreş 2020 Tokyo Olimpiyatlarında da bu başarıyı tekrarlamayı hedefliyor. Türkiye Güreş Federasyonunun Ankara’daki hizmet binasında gerçekleştirilen Olimpik kurul toplantısında Serbest güreş milli takımımızın 2019 yalında ki Avrupa, dünya şampiyonaları ve Olimpik sıkletlerdeki sporcularımız değerlendirildi. Toplantıya Türkiye Güreş Federasyonu başkanı Musa Aydın, Serbest Güreş milli takım teknik direktörü İshak İrbaykhanov ile teknik ekip, Milli Takımlar Koordinatörü Adem Varlık, Güreş Federasyonu Teknik Kurul Başkanı Doc.Dr.Haluk Koç, Teknik Kurul üyesi Muhammet Bodur, Eğitim Kurulu Başkanı Celal Taşkıran, Kondisyoner, Psikolog, Diyetisyen, ve fizyoterapistler katıldı. Toplantının açılış konuşmasını yapan Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın Türk güreşinin Olimpiyatlardaki başarılarına vurgu yaparak
“Olimpiyat tarihine baktığımızda, ülkemizin kazandığı 94 madalyanın 63’ünü güreşte elde ettik. 39 altının 29’unu da yine güreşte kazandık. Dönemimizdeki 2016 Rio Olimpiyatları’nda kazandığımız 8 madalyanın 5’ini güreşte aldık. 52 yıl aradan sonra olimpiyatlarda böyle bir başarıya imza attık. Dolayısıyla bizim başarılı olmamız Türk sporunun başarılı olması anlamına geliyor. Kazakistan’da düzenlenen dünya şampiyonasında istediğimiz sonuçları alamadık. Ama önümüzde iki kalifikasyon turnuvası var. Öncelikle bu turnuvalara kotaları alıp, ardında da 2020 Tokyo’da başarılı olmak zorundayız. İşte bu toplantıların amacı da bu “ diye konuştu.
Başkanın konuşmasının ardından öncelikle Serbest güreş takım teknik sorumluları ile kurul başkanları ve üyeleri Avrupa, dünya şampiyonalarını değerlendirdiler. Özelikle madalya alınamayan sıkletlerin neden madalya alamadıkları tartışıldı. Ayrıca olimpik sıkletlerdeki güreşçiler hakkında tek tek bilgiler aktarıldı. Toplantıda ayrıca olimpik sporcuların teknik ve kondisyon durumları, beslenme, sağlık ve kilo sorunlarıyla psikolojik durumları da değerlendirildi. Olimpiyat hazırlıkları ile ilgili öneriler alınarak stratejiler belirlendi. Toplantının sonunda yurt içi ve yurt dışı kamp ile turnuvaların programlanması yapıldı.

_R6I1342-2 _R6I1370-2 _R6I1350-2 _R6I1356-2

BAĞLANTILAR

                      

SPONSORLAR

                    bilyonerlogo