/ Ana Statü / DUYURULAR / Genel / Haberler / TÜRKİYE GÜREŞ FEDERASYONU OLİMPİK KURUL KADIN GÜREŞ MİLLİ TAKIM TOPLANTISI YAPILDI

TÜRKİYE GÜREŞ FEDERASYONU OLİMPİK KURUL KADIN GÜREŞ MİLLİ TAKIM TOPLANTISI YAPILDI

TÜRKİYE GÜREŞ FEDERASYONU OLİMPİK KURUL KADIN GÜREŞ MİLLİ TAKIM TOPLANTISI YAPILDI

2020 Tokyo Olimpiyatları öncesinde milli takımların son durumlarının değerlendirildiği Türkiye Güreş Federasyonu Olimpik Kurul toplantıları sürüyor. Grekoromen stilin ardından bugünde Kadın güreş milli takım toplantısı yapıldı.
Türk spor tarihinin Olimpiyatlarında ki lokomotif branşı olan güreş, 2020 Tokyo Olimpiyatlarında da en en başarılı branş olmak için çalışmalarını titizlikle sürdürüyor. Türkiye Güreş Federasyonunun Ankara’daki hizmet binasında gerçekleştirilen Olimpik kurul toplantısında kadın güreşinin son
durumu tüm ayrıntılarıyla mercek altına alındı. Toplantıya Türkiye Güreş Federasyonu başkanı Musa Aydın, Kadın Güreş milli takım teknik direktörü Efrahim Kahraman ile teknik ekip, Milli Takımlar Koordinatörü Adem Varlık, Güreş Federasyonu Teknik Kurul Başkanı Doc.Dr.Haluk Koç, Teknik Kurul üyesi İbrahim Yıldırım, Eğitim Kurulu Başkanı Celal Taşkıran, Eğitim Kurulu Üyesi Ramazan Savranbaşı, Kadın milli takım koordinatörü Filiz Çıkrıkçı, Konsisyoner, Psikolog, Diyetisyen, masör ve fizyoterapistler katıldı. Toplantının açılış konuşmasını yapan Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın Avrupa ve Dünya şampiyonalarının ardından artık tamamen 2020 olimpiyatlarına odoklandıklarını belirterek “Olimpik sikletlerdeki sporcularımızın yakından takibini sürdürmek zorundayız. O yüzden bu toplantıların önemi çok büyük. Burada Olimpiyat hazırlıklarımıza yeni bir yön verip en iyi şekilde nasıl hazırlanırız bu konuları konuşacağız” dedi. Başkanın konuşmasının ardından Kadın Milli takım teknik sorumluları ile kurul başkanları ile üyeleri Avrupa ve dünya şampiyonalarını değerlendirerek, olimpik sıkletlerdeki güreşçiler hakkında tek tek bilgiler verdiler.
Toplantıda ayrıca olimpik sporcuların teknik ve kondisyon durumları, beslenme, sağlık ve kilo sorunlarıyla psikolojik durumları da değerlendirildi. Olimpiyat hazırlıkları ile ilgili öneriler alınarak stratejiler belirlendi. Toplantının sonunda yurt içi ve yurt dışı kamp ile turnuvaların programlanması yapıldı. Grekoromen ve Kadın güreş milli takım toplantılarının ardından yarın da Serbest güreş Olimpik kurul toplantısı yapılacak.

_R6I1216 _R6I1178 _R6I1209 _R6I1200 _R6I1191

BAĞLANTILAR

                      

SPONSORLAR

                    bilyonerlogo