/ Ana Statü / Genel / Haberler / Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın, Artvin Valisi Ömer Doğanay’ı ziyaret etti.

Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın, Artvin Valisi Ömer Doğanay’ı ziyaret etti.

Türkiye Güreş Federasyonu Musa Aydın il ziyaretlerini sürdürüyor. Daha önce birçok il vali ve Belediye başkanlarını ziyaret eden Musa Aydın’nın bu sefer ki durağı Artvin oldu. Artvin Valisi Ömer Doğanay’ı ziyaret eden Aydın kendisine Türk Güreşi hakkında bilgiler verdi. Ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Doğanay, ise dedesinin de eski güreşçi olduğunu dile getirerek Ata Sporumuz Güreş’e verdiği önemi dile getirdi, ardından Artvin’de Güreş Takımı kurmak için Başkan Aydın’a söz verdi. Doğanay, Artvin Güreş İl Temsilcisi Süleyman Altundiş’e Artvin Güreş takımının kurulması için gerekli çalışmaların yapılmasının talimatını verdi.
Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın ise, “Türkiye Güreş Federasyonu, kurumsallaşmış yapısı ve nitelikli personeli ile dünya standartlarındaki bilimsel ve yenilikçi yaklaşımlarıyla ata sporumuz Türk Güreşini önümüzdeki yıllar içinde özellikle 2020 Tokyo Olimpiyatlarında, kalıcı olarak Dünyanın en güçlü ve en iyi güreş takımları olarak yapılandırmaktır. Eğitim ve tesisleşme hamlelerinde çağdaş hedefler ile buluşmak, uluslararası düzeyde rekabet edecek altyapıyı oluşturmak, topluma güreş kültürünü benimsetmek, güreş ekonomisini büyüten güçlü finansal yapıya sahip bir hale getirmek en büyük amacımız” dedi.

Ziyaret, karşılıklı fikir alış verişi yapılması ile sona erdi. Böylelikle Kulüpleşmeye büyük önem veren Başkan Musa Aydın sayesinde Türk güreşi bir kulüp daha kazanmış oldu
GQ1A9689

GQ1A9688

BAĞLANTILAR

                      

SPONSORLAR

                    bilyonerlogo