/ Ana Statü / DUYURULAR / Genel / Haberler / THOMAS BACH: “OLİMPİYATLAR 2021 YILINDA DA YAPILAMAZSA BİR DAHA ERTELEME OLMAZ”

THOMAS BACH: “OLİMPİYATLAR 2021 YILINDA DA YAPILAMAZSA BİR DAHA ERTELEME OLMAZ”

THOMAS BACH: “OLİMPİYATLAR 2021 YILINDA DA YAPILAMAZSA BİR DAHA ERTELEME OLMAZ”

Uluslararası Olimpiyat Komitesi başkanı Thomas Bach, Tokyo Olimpiyat Oyunları eğer koronavirüs pandemisi nedeniyle 2021 yılında da yapılamazsa, bir daha ertelemenin mümkün olamayacağını söyledi.
IOC ve Tokyo Olimpiyat düzenleme komitesi, temmuz ayında başlaması planlanan Oyunların, virüsün küresel yayılması nedeniyle bir yıl ertelenmesine karar vermişlerdi.
Bach, BBC’ye yaptığı açıklamada, Japonya’nın başbakanı Shinzo Abe ile geçen ay bir kez daha görüştüklerini ve oyunların bir kez daha ertelenmesinin mümkün olmadığı konusunda fikir birliğine vardıklarını söyledi.
Japonya başbakanı Shizo Abe’nin “2021 Tokyo Olimpiyat Oyunları için son seçenek” açıklamasına katıldığını kaydeden Bach, “Açıkçası onları anlıyorum. Çünkü bir organizasyon komitesinde sonsuza kadar 3.000 veya 5.000 kişiyi istihdam edemez ve her yıl dünya çapında tüm büyük federasyonların spor programlarını değiştiremezsiniz. Şu anda tüm senaryoları göz önünde bulundurduruyoruz. 23 Temmuz 2021’de dünyanın nasıl görüneceğine dair net bir görüşümüz olduğunda, uygun kararları alacağız” açıklamasında bulundu.
Japonya 17.100’den fazla vaka ve 797 ölümle, dünyada coronavirüsle en iyi mücadele eden ülkelerden biri olsa da Olimpiyat Oyunları’nın 1 yıl ertelenmesini önüne geçememişti.
Dünya Sağlık Örgütü bu hafta yaptığı açıklamada, günde ortalama 106.000 yeni vaka ile karşılaştıklarını ve salgının bitmekten hala çok uzak olduğu konusunda uyarıda bulunmuştu.

BAĞLANTILAR

                      

SPONSORLAR

                    bilyonerlogo