/ Genel / Haberler / ULUSLARARASI TURNUVALAR / TEKNİK HEYET TOPLANTISI YAPILDI

TEKNİK HEYET TOPLANTISI YAPILDI

2016 Rio Olimpiyat Oyunları 2. Dünya Eleme Güreş turnuvasına saatler kaldı. İstanbul Bağcılar Olimpik Spor Kompleksinde son hazırlıklar yapılırken dün Dünya Güreş Birliği Asbaşkanı Ahmet Ayık başkanlığında teknik heyet toplantısı yapıldı.

IMG_0664

Dört yılda bir yapılan ve dünyanın en büyük spor organizasyonu olarak kabul edilen Rio Olimpiyatlarına gidecek sporcular netleşiyor. 2015 yılından bu yana çeşitli müsabakalar ile derece yapan sporcular olimpiyata adını yazdırırken güreş kategorisinde de son eleme turnuvasına girildi. Yarın başlayacak olan ve sonuncusu İstanbul’da düzenlenen 2. Dünya Eleme turnuvası bugün başlıyor.

Dün sporcular kuralarını çekerek rakiplerini belirlerken teknik heyette toplantısı da yapıldı. Toplantıya Dünya Güreş Birliği Asbaşkanı Ahmet Ayık, Dünya Güreş Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Rodica Maria Yakşi ve Türkiye Güreş Federasyonu Başkan Vekili Mustafa Fidan başkanlığında toplantı gerçekleşti. Toplantıya ülkelerin teknik heyetleri katıldı.

FİDAN KURALLARI HATIRLATTI

Toplantıda konuşan Fidan ülkelerin teknik heyetlerine müsabakanın kurallarını hatırlatarak sporcularına başarılar diledi.

Dünya Güreş Birliği Asbaşkanı Ahmet Ayık toplantıda sporcu ve antrenörlerinin kurallara özen göstermesini ve adaletli olmaları konusunda uyardı.

Dünya Güreş Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Rodica Maria Yakşi ise toplantıda 3 gün sürecek olan müsabakaların programını ve saatini bildirdi. Ayrıca teknik heyetin isteklerini değerlendireceklerini belirterek sporcularına başarılar diledi.

BAĞLANTILAR

                      

SPONSORLAR

                    bilyonerlogo