/ Ana Statü / DUYURULAR / Genel / Haberler / ULUSLARARASI TURNUVALAR / TARİHİ BİR BAŞARI ELDE EDEN SERBEST GÜREŞ MİLLİ TAKIMIMIZ AVRUPA İKİNCİSİ OLDU

TARİHİ BİR BAŞARI ELDE EDEN SERBEST GÜREŞ MİLLİ TAKIMIMIZ AVRUPA İKİNCİSİ OLDU

TARİHİ BİR BAŞARI ELDE EDEN SERBEST GÜREŞ MİLLİ TAKIMIMIZ AVRUPA İKİNCİSİ OLDU
Romanya’nın başkenti Bükreş’te düzenlenen Büyükler Avrupa Güreş şampiyonasında Türkiye 3 altın,1 gümüş, 3 bronz madalya olmak üzere toplam 7 madalya kazanırken topladığı 156 puanla takım halinde ikinci oldu. 10 sıkletin yedisinde madalya kazanan Türkiye tarihi bir başarı elde etti. Şampiyonayı Rusya 162 puanla birinci olarak tamamlarken Azerbaycan 145 puanla üçüncü oldu.
TAHA AKGÜL 7.KEZ AVRUPA ŞAMPİYONU
125 kiloda ülkemizi temsil eden Taha Akgül, finalde Gürcü Geno PETRIASHVILI’yi mağlup ederek yedinci Avrupa şampiyonluğuna imza attı. 61 kiloda Bronz madalya maçına çıkan Recep Topal, Rumen Nikolai OKHLOPKOV’u 8-1 öndeyken tuşla yenerek bronz madalyanın sahibi oldu. 86 Kiloda Fatih Erdin, Rumen Mihai Nicolae PALAGHIA’yı 8-2 yendi ve ülkemize Bronz madalya kazandırdı. 92 kiloda İbrahim bölükbaşı ise Macar rakibi İstvan VEREB’e yenilerek Avrupa beşincisi oldu.
SERBEST STİLDE AVRUPA İKİNCİSİ OLDUK
Dün yapılan müsabakalarda 57 Kiloda Süleyman Atlı ve 70 kiloda Mustafa Kaya ile altın, 65 Kiloda Selahattin Kılıçsallayan ile gümüş, 79 kiloda Muhammet Nuri Kotanoğlu ile bronz madalya kazanan Türkiye bugünde 125 kiloda Taha Akgül’le altın 61 kiloda Recep Topal ve 86 kiloda Fatih Erdin’le bronz madalya kazandı. Milliler şampiyonayı 3 altın, 1 gümüş, 3 bronz olmak üzere toplam 7 madalya ile tamamladı. Serbest stilde 10 sıkletin yedisinde madalya alan Ay yıldızlılarımız takım halinde de ikinci olarak tarihi bir başarının altına imza attı.
KADIN GÜREŞÇİLERİMİZ 1 ALTIN 3 BRONZ MAÇINA ÇIKACAKLAR
Avrupa güreş şampiyonasında bugün kadınlarda 50-55-59-68-76 kilolarda eleme, çeyrek ve yarı final maçları yapıldı. Ülkemizi 50 kiloda temsil eden Evin Demirhan yarı finalde U23 Avrupa şampiyonu Ukraynalı Oksana Livach ile karşılaştı. Rakibine mağlup olan güreşçimiz yarın Azeri Türkan Nasırova ile Bronz madalya mücadelesi verecek. Ardından mindere 59 kiloda Elif Jale Yeşilırmak çıktı. Güreşçimiz Bulgar Bilyana Zhivkova DUDOVA’ya mağlup oldu. Elif Jale Yeşilırmak bronz madalya için repesajdan gelecek olan rakibi ile mindere çıkacak. 76 kiloda son Avrupa şampiyonu güreşçimiz Yasemin Adar Alman Aline ROTTER FOCKEN’i 5-2 yendi ve adını finale yazdırdı. Yasemin Adar finalde Avusturya’dan Martina Kuent ile karşılaşacak. Çeyrek finalde Ukrayna’lı İrina Husyak’a yenilen 55 kilo sporcumuz Bediha Gün, rakibinin finale çıkması üzerine Bronz madalya maçı yapma hakkını elde etti. Bediha Gün yarın Belarustan Zalina Sıdakova ile bronz madalya için karşı karşıya gelecek.
KADIN GÜREŞİNDE 2.GÜN PROGRAMI BELLİ OLDU
Büyükler Avrupa güreş şampiyonasında yarın 53-57-62-65-72 kilolarda eleme,çeyrek ve yarı final maçları yapılacak. Çekilen kura sonrasında yarın mindere çıkacak olan güreşçilerimiz ve rakipleri şöyle:
53 Kilo: Zeynep YETGIL – Suzanna Georgiana SEICARIU (ROU)
57 Kilo: Elif YANIK – Kornelija ZAICEVAITE (LTU)
62 Kilo: Asli TUGCU – Aurora CAMPAGNA (ITA)
65 Kilo: Asli DEMIR – Kriszta Tunde INCZE (ROU)
72 Kilo: Buse TOSUN: Alina BEREZHNA STADNIK MAKHYNIA (UKR)

TAKIM

TAHA-7

TAHA-BAYRAK

TAHA-MADALYA

TAHA-MADALYA-2

KUPA2

KUPA

BAĞLANTILAR

                      

SPONSORLAR

                    bilyonerlogo