/ Ana Statü / Genel / Haberler / ULUSLARARASI TURNUVALAR / SON ELEME TURNUVASINA YOĞUN İLGİ

SON ELEME TURNUVASINA YOĞUN İLGİ

Rio Olimpiyatları için güreşte son vizeler belli oluyor. 6-8 Mayıs tarihlerinde İstanbul’da yapılacak olan 2. Dünya Eleme Turnuvası’na 93 ülkeden yaklaşık 600 sporcu İstanbul’a vize almak için geldi. Turnuva ile ilgili tüm hazırlıklar sürerken turnuvaya gelen misafirler organizasyona ilişkin memnuniyetini dile getirdi.

İstanbul Bağcılar Olimpik Spor kompleksinde yapılan hazırlıklar tamamlandı. Sporcular bugün tartıya çıkarken yarın da grekoromen stilde ilk müsabakalar başlıyor. Turnuvada ilk ikiye giren sporcular Ağustos ayında Rio Olimpiyatlarına katılma hakkı elde edecek.

93 ÜLKEDEN 600 SPORCU İSTANBUL’A GELDİ
Türkiye’nin ev sahipliğini yaptığı ve 3 gün sürecek olan turnuvaya 93 ülkeden yaklaşık 600’e yakın sporcu güreşecek. Büyük mücadelelere sahne olacak olan müsabakalarda Türkiye adına güreşecek sporcularımız kendi evinde olma avantajını da kullanarak 8 kotayı daha almak için mindere çıkacak.

MİLLİ TAKIMDAN 8 SPORCU KATILIYOR
Turnuvada maçlar Serbest Stil, Grekoromen ve Kadınlar Serbest Stil branşlarında yapılacak. Müsabakaların ilk günü Grekoromen stilde başlarken ikinci gün Kadınlar Serbest ve son gün Serbest Stil ile son bulacak. Türkiye adına ilk gün 5 güreşçimiz grekoromende güreşecek. Daha sonra kadınlar serbestte 2 güreşçimiz mindere çıkarken son gün ise serbestte bir sporcumuz güreşecek. Toplamda Milli takımımızdan 8 sporcumuz turnuvaya katıldı.

İSTANBUL’DA MİNDERE ÇIKACAK SPORCULARIMIZ
Turnuvaya katılacak olan sporcularımızın isimleri ve sıkletleri şöyle:

GREKOROMEN (GR)
59 kiloda RAHMAN BİLİCİ
66 kiloda YUNUS ÖZEL
75 kiloda SELÇUK ÇEBİ
85 kiloda METEHAN BAŞAR
98 kiloda CENK İLDEM

KADINLAR (FW)
48 kiloda EVİN DEMİRHAN
63 kiloda BEDİHA GÜN

SERBEST STİL (FS)
57 kiloda SÜLEYMAN ATLI

BAĞLANTILAR

                      

SPONSORLAR

                    bilyonerlogo