/ Ana Statü / DUYURULAR / Genel / Haberler / LİG HABERLERİ / SERBEST GÜREŞTE SÜPER LİG ŞAMPİYONU YARIN BELLİ OLUYOR

SERBEST GÜREŞTE SÜPER LİG ŞAMPİYONU YARIN BELLİ OLUYOR

SERBEST GÜREŞTE SÜPER LİG ŞAMPİYONU YARIN BELLİ OLUYOR

2019 yılı Serbest Güreş süper liginde final heyecanı Ankara Taha Akgül spor salonunda tüm hızıyla sürüyor. Dün başlayan finallerde
ülkemizi Avrupa ve dünya şampiyonalarında temsil etmiş çok önemli güreşçilerimiz mindere çıkıyor. Şu ana kadar yapılan müsabakalarsa nefesleri kesti. Dün ve bugün yapılan maçlar sonunda A grubunu 12 puanla Ankara İl Bank lider, İstanbul B.B. 9 puanla ikinci sırada tamamlarken B grubunu 11 puanla tamamlayan iki takımdan Ankara ASKİ birinci, Erzurum B.B takımı ise ikinci sırada yer aldı. Statü gereği A grubunun lideri Ankara İl Bank B grubunun ikincisi Erzurum B.B. İle, B grubunun lideri Ankara ASKİ Spor’da A grubunun ikincisi İstanbul B.B. Spor takımlarıyla yarı finalde karşı karşıya gelecek.
ŞAMPİYON YARIN BELLİ OLACAK
Yarın saat 12:00’da yarı final maçları yapılacak. Bu karşılaşmaların ardından yenilen ekipler saat 14:00’da üçüncülük dördüncülük maçına çıkarken, saat 15:30’da da final müsabakaları yapılacak ve 2019 yılının şampiyonu belli olacak.

İKİ TAKIM SÜPER LİGE VEDA EDECEK
Yarın ayrıca dört takım ligde kalma mücadelesi verecek. A grubunu 2 puanla 6. sırada tamamlayan İstanbul Sancaktepe, B grubunu puansız 7. Sırada bitiren İstanbul Bahçelievler Spor’la,B grubunu 3 puanla 6. sırada tamamlayan Balıkesir B.B. Spor A grubunda puan alamayan ve 7. sırada yer alan Kocaeli İzmit Belediyesi Spor Kulübü ile ligde kalmak için klasman maçları yapacaklar. Klasman müsabakaları saat 11:00’da başlayacak.

MUSA AYDIN: FİNALLER ÇOK ÇEKİŞMELİ GEÇİYOR
Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın yarın serbest stilde süper lig şampiyonunun ve ligde kalan takımların belli olacağını belirterek “Şu ana kadar yapılan müsabakaların son derece çekişmeli geçtiğini gördük. Bu Türk güreşi adına oldukça sevindirici. Yarın ki finaller çok daha zevkli maçlara sahne olacak. Ülkemizi uluslararası arenada başarıyla temsil eden, madalyalar kazandıran çok önemli isimler mindere çalacaklar. Dolayısıyla ben tüm güreş severleri yarın Ankara Taha Akgül Spor Salonuna davet ediyorum “ şeklinde konuştu. Diğer yandan bugün yapılan müsabakaları Gençlik ve Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan ile Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın’da takip etti.

Finaller hakkında daha detaylı bilgiye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.
2019 SÜPER LİG SERBEST FİKSTÜR

_R6I1273-2 _R6I1296-2 _R6I1315-2 _R6I1245-2 _R6I1251-2

BAĞLANTILAR

                      

SPONSORLAR

                    bilyonerlogo