/ Ana Statü / DUYURULAR / Genel / Haberler / LİG HABERLERİ / SERBEST GÜREŞ SÜPER LİGİNDE ŞAMPIYON ASKISPOR

SERBEST GÜREŞ SÜPER LİGİNDE ŞAMPIYON ASKISPOR

SERBEST GÜREŞ SÜPER LİGİNDE ŞAMPIYON ASKISPOR
 
2018 yılı serbest güreş süper liginin yarı final ve finali Ankara Yaşar Doğu güreş salonunda yapıldı. Yarı finallerde Ankara Tedaş İstanbul Büyükşehir Belediyespor’u, Askispor’da Kahramanmaraş Belediye sporu yenerek finale yükseldiler. Finalde Askispor-Ankara Tedaş sporu 7-3 yenerek Türkiye süper ligin şampiyonu oldu.
 
İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR 3. OLDU
 
Üçüncülük dördüncülük mücadelesinde ise İstanbul Büyükşehir Belediyespor Kahramanmaraş Belediye Spor’u 7-3 yenip üçüncü olmayı başardı.
 
EDİRNE TRAKYA BİRLİK SÜPER LİGE VEDA ETTİ
 
Diğer yandan Edirne Trakya Birlik ile, Balıkesir Büyükşehir Belediye takımları süper ligde kalmak için mindere çıktı. Daha üstün olan taraf Balıkesir Büyükşehir Belediye Spor kulübü Edirne Trakya Birlikspor’u yenip süper ligde kalmayı başardı.
 
MUSA AYDIN “REKABET ORTAMINI ARTIRMAK İSTİYORUZ”
 
Geçtiğimiz hafta grekoromen bu hafta serbest güreş süper lig finallerin gerçekleştirdiklerini belirten Türkiye güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın “ Ben öncelikle bütün kulüplerimize, antrenör ve sporcularımıza verdikleri emeklerden dolayı teşekkür ediyor hepsini kutluyorum.
Güreşte başarıyı yakalamak için rekabet ortamını geliştirmek gerekiyor. Öyle ki 10-0 biten eşleşmeler oluyor. Bunun engellenerek siklet rekabetinin sağlanması gerekiyor. Rekabetin artması içinde sponsor desteğine ihtiyacımız var. Ne yazık ki sponsor olmadan olmuyor. Güreş bireysel bir spor ve sponsor desteği çok önemli. Bunun için hedefimiz olan olimpiyatlardan önce sıkletlerde rekabeti artırmak istiyoruz” Şeklinde konuştu.
social3 social1 social5 social2 social4

BAĞLANTILAR

                      

SPONSORLAR

                    bilyonerlogo