/ Ana Statü / Genel / Haberler / SERBEST GÜREŞ MİLLİ TAKIMIMIZ YURDA DÖNDÜ

SERBEST GÜREŞ MİLLİ TAKIMIMIZ YURDA DÖNDÜ

Polonya’da düzenlenen U23 Dünya güreş şampiyonasında 3 bronz madalya kazanan serbest güreş milli takım kafilesi Federasyon Başkanı Musa Aydın başkanlığında yurda döndü. İstanbul Atatürk havaalanına inen milli takım kafilesi burada gazetecilere poz verdiler.
IMG-20171127-WA0007

Türk milli takımı U23 Dünya kupasında Greko-Romen’de, 80 kiloda Burhan Akbudak ve 75 kiloda Fatih Cengiz altın, 98 kiloda Fatih Başköy ve 71 kiloda Murat Dağ bronz madalya kazandı. Kadınlarda 48 kiloda Evin Demirhan altın, serbet stilde 70 kiloda Muhammet Akdeniz, 57 kiloda Süleyman Atlı ve 61 kiloda Sedat Özdemir bronz madalya kazanmışlardı. Türkiye toplamda da 8 madalya kazanarak büyük bir başarının altına imza attı. Milli takım kafilesi bu akşam İstanbul’a döndü.
FEDERASYON BAŞKANI MUSA AYDIN: “REKORLAR KIRMAYA DEVAM EDECEĞİZ”
Atatürk havaalanında açıklamalarda bulunan Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın Polonya’daki şampiyonayı çok iyi bir şekilde tamamladıklarını belirterek. “Toplamda 8 madalya aldık. Ama bir çok maçı tek tek incelediğimizde bu sayı daha da fazla olabilirdi. U23 Takımı, bizim için çok önemli. Buradan çıkacak sporcularımız bizleri büyükler Avrupa, Dünya ve Olimpiyatlarda temsil edecekler. Ve ben bu takımda bir çok sporcunun olimpiyat madalyası alacağına inanıyorum. Ama bu işler çalışmadan olmaz. Her başarı bizleri daha da hırslandırıyor. Daha önce birkaç madalyayla tamamlanan şampiyonalar geride kaldı. Artık her katıldığımız şampiyonalarda adımızdan söz ettiriyoruz. 2017 yılını rekorlarla kapattık. Önümüzdeki seneyi de yine rekorlarla geçirmek için çalışmalarımız sürecek” şeklinde konuştu.

BAĞLANTILAR

                      

SPONSORLAR

                    bilyonerlogo