/ Ana Statü / DUYURULAR / Genel / Haberler / ULUSLARARASI TURNUVALAR / SERBEST GÜREŞ MİLLİ TAKIMIMIZ DÜNYA KUPASI İÇİN RUSYA’DA

SERBEST GÜREŞ MİLLİ TAKIMIMIZ DÜNYA KUPASI İÇİN RUSYA’DA

SERBEST GÜREŞ MİLLİ TAKIMIMIZ DÜNYA KUPASI İÇİN RUSYA’DA

15-17 Mart tarihleri arasında Rusya’nın Yakutsk kentinde düzenlenecek olan Dünya Kupasına katılacak serbest güreş takımımız Rusya’ya gitti. Ülkemizi Dünya kupasında temsil edecek olan güreşçilerimiz şunlar:
57 Kilo: Ali Karaboğa
61 Kilo: Münir Recep Aktaş
70 Kilo: Serhat Arslan
74 Kilo: Nazım Kara
79 Kilo: Abdülkadir Özmen
86 Kilo: Fatih Erdin
92 Kilo: Süleyman Karadeniz
97 Kilo: Ali Böncüoğlu
125 Kilo: Abdullah Omaç
Dünya kupasında 2 grupta toplam 8 takım mücadele edecek. Türkiye, ev sahibi Rusya, Küba ve Japonya ile ile grup liderliği için karşı karşıya gelecek. Diğer grupta ise İran,ABD, Moğolistan ve Gürcistan takımları karşılaşacak. Gruplarını ilk sırada tamamlayan takımlar dünya kupasında şampiyon olmak için mindere çıkacak. Grup ikincileri üçüncülük, grup üçüncüleri ise beşinci olmak için mücadele edecekler.
Serbest güreş milli takım teknik direktörü Isak Irbaikhanov hareket öncesinde yaptığı açıklamada dünya kupasına iddialı bir şekilde gittiklerini belirterek “Grubumuzda en büyük rakibimiz ev sahibi Rusya olacak. Ancak herşeye rağmen grubu lider olarak tamamlamayı hedefliyoruz. Ardından da diğer grup lideriyle finalde dünya kupasını kazanmak istiyoruz. Avrupa ve dünya şampiyonasında forma giyecek Fatih Erdin dışında gelecek vadeden genç bir kadroyla mücadele edeceğiz. Burada forma giyecek olan gençler kendilerini gösterme şansını elde edecekler.” şeklinde konuştu.
15-17 Mart tarihleri arasında düzenlenecek olan Dünya kupası için bugün Rusya’ya giden Serbest güreş milli takımımız 18 Mart tarihinde yurda dönecek

BAĞLANTILAR

                      

SPONSORLAR

                    bilyonerlogo