/ Ana Statü / DUYURULAR / Genel / Haberler / ULUSLARARASI TURNUVALAR / RIZA KAYAALP’DEN TARİHİ BAŞARI

RIZA KAYAALP’DEN TARİHİ BAŞARI

RIZA KAYAALP’DEN TARİHİ BAŞARI

Romanya’nın başkenti Bükreş’te devam eden Büyükler Avrupa Güreş Şampiyonasında ülkemizi 130 kiloda temsil eden Rıza Kayaalp, final maçında Gürcü Iakobi KAJAIA’yı 3-0 yenerek altın madalyanın sahibi oldu. Kariyerindeki dokuzuncu Avrupa şampiyonluğuna imza atan Rıza Kayaalp asrın güreşçisi Hamza Yerlikaya’nın 8 Avrupa şampiyonluğunu geride bırakarak tarihi bir başarı elde etti.

BAKAN KASAPOĞLU ŞAMPİYONAYI YERİNDE İZLEDİ

Diğer yandan Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’da Bükreş’te yer alan Polivalenta spor salonuna gelerek Rıza Kayaalp’i bu önemli maçta yalnız bırakmadı.

FATİH CENGİZ VE ŞERİF KILIÇ AVRUPA BEŞİNCİSİ

Ülkemizi Grekoromen stil 77 kiloda temsil eden Fatih CENGİZ, Sırp Viktor NEMES’e, 55 kg’daki Şerif Kılıç ise Azeri rakibi Eldaniz AZIZLI’ye yenilerek Avrupa beşincisi oldu.

MADALYA SAYIMIZ 12’YE  ÇIKTI

Serbest stilde 7, Kadınlarda 4 madalya kazanan Türkiye, bugün Rıza Kayaalp’in aldığı altın madalya ile birlikte madalya sayısını 12’ye yükseltti.

ŞAMPİYONANIN SON GÜNÜNDE 4 MADALYA 1 REPESAJ MAÇIMIZ VAR

Romanya’nın başkenti Bükreş’te devam eden Büyükler Avrupa Güreş Şampiyonasının son gününde 2 altın, 2 bronz  madalya ile 1 Repesaj  maçımız var.

ATAKAN YÜKSEL VE CENGİZ ARSLAN ALTIN MADALYA MAÇINA ÇIKACAK

67 kg’daki sporcumuz  Atakan YÜKSEL ilk turda Portekizden  Pedro Miguel  OLIVEIRA  MORAIS CA’yı  9-0,  İkinci turda İsviçre’li  Andreas VETSCH’i 5-3,  çeyrek finalde ise Rus  Artem SURKOV’u 2-2 biten maçta puan avantajı ile  mağlup ederek  geldiği yarı finalde  Gürcü  Sachino DAVITAIA’yı 3-1 yendi ve  finale yükseldi. Güreşçimiz finalde Polonya’dan  Ermeni asıllı Gevorg SAHAKYAN ile karşı karşıya gelecek.

72kg’da  Cengiz ARSLAN  ilk maçında İsveç’li

Oskar Simon ERLANDSSON’ı 9-0 teknik üstünlükle, çeyrek finalde Rumen Ilie COJOCARI’yu 6-0 yenerek yarı finale yükseldi. Temsilcimiz Bulgar  Aik MNATSAKANIAN’ı yarı finalde  2-1 mağlup ederek adını finale yazdıran diğer güreşçimiz oldu. Cengiz Arslan yarın akşam  Rus Abuiazid MANTSIGOV ile Avrupa şampiyonu olmak için karşı karşıya gelecek.

KEREM KAMAL VE EMRAH KUŞ BRONZ MADALYA İÇİN MİNDERE ÇIKACAK

60 kg’da  Kerem KAMAL ilk turda   Belarus  Dzmitry BRYCHAK’i 9-0 teknik üstünlükle, ikinci turda İsveç’li  Ardit FAZLJIJA’yi 3-1,  çeyrek finalde de İtalyan Jacopo SANDRON’u 5-0  mağlup ederek geldiği yarı finalde  Rus Sergey EMELIN’e mağlup oldu. Güreşçimiz yarın akşam  Virgil MUNTEANU (ROU) – Helary MAEGISALU (EST) repesaj maçının galibi ile Bronz madalya için mücadele edecek.

82 kg’da  Emrah KUŞ  Hırvat Filip SACIC’ı 7-5,  Çeyrek finalde de Macar Peter NAGY’yi 2-1 mağlup ederek geldiği yarı finalde Danimarka’dan Rajbek Alvievich BISULTANOV’a 5-5 sona eren maçta ihtar puanı ile yenildi. Güreşçimiz yarın akşam Hannes WAGNER (GER) – Viktar SASUNOUSKI (BLR) repesaj karşılaşmasının galibiyle bronz madalya için mücadele edecek.

FATİH BAŞKÖY REPESAJ MAÇI YAPACAK

Gürcü rakibi  Giorgi MELIA’yı 7-3 yenerek yükseldiği çeyrek finalde  Rus Musa EVLOEV’e yenilen 97 kg güreşçimiz Fatih BAŞKÖY,  Rus güreşçinin  finale yükselmesi üzerine Repesaj maçı yapma hakkını elde etti. Temsilcimiz Sırp Mihail KAJALA ile Repesajda karşılaşacak. Fatih Başköy bu maçı kazanırsa İtalyan Daigoro TIMONCINI ile Bronz madalya mücadelesine çıkacak.

rıza---bakan-takım riza-bayrak riza-madalya2 riza-madalya

BAĞLANTILAR

                      

SPONSORLAR

                    bilyonerlogo