/ Ana Statü / DUYURULAR / Genel / Haberler / RIZA KAYAALP VE TAHA AKGÜL YILIN SPORCUSU

RIZA KAYAALP VE TAHA AKGÜL YILIN SPORCUSU

RIZA KAYAALP VE TAHA AKGÜL YILIN SPORCUSU

Ülke TV’nin organize ettiği “Sporun Devleri Buluşuyor” ödül töreni 6. kez gerçekleştirildi.
Törende milli güreşçilerimiz Rıza Kayaalp ve Taha Akgül yılın sporcusu ödülüne layık görüldü. Şampiyonların ödüllerini, törene video konferans ile katılan Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu adına, Ülke TV ve Kanal 7 yönetim kurulu Başkanı Zait Akman, Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın’a takdim etti. Bakan Kasapoğlu burada yaptığı konuşmada, “Sporu sevenler camiası, hep birlikte bir aileyiz. O yüzdendir ki “Sporun Devleri Buluşuyor” gelenekselleşen bu ödül gecesi çok önemli, ben gerek ödül alan sporcularımızı, spor camiamızın değerli mensuplarını, gerekse alın teriyle spora kendini feda eden sporcularımızı tebrik ediyorum.” diye konuştu.

Bakan Kasapoğlu, “Her bir sporcu bizler için değerli her biri göz bebeğimiz. Şanlı bayrağımızı gururla temsil eden tüm sporcularımızı desteklemek, onların yanında yer almak bizler açısından çok önemli bir görev ve aynı zamana bir onur.” dedi.
Her alanda olan iddialarını sporun da her alanında zirveye talip olarak ortaya koymaya devam edeceklerini belirten Kasapoğlu, “Ülke olarak Sayın Cumhurbaşkanı’mızın önderliğinde son 18 yılda spora yönelik yaptığımız yatırımlar, sporcularımıza yönelik geliştirdiğimiz projeler ülkemiz tarihinde apayrı bir açılımı ortaya koydu.” şeklinde konuştu.

IMG-20200728-WA0006

BAĞLANTILAR

                      

SPONSORLAR

                    bilyonerlogo