/ Ana Statü / Genel / Haberler / ORDU BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ GÜREŞ TAKIMI KURDU

ORDU BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ GÜREŞ TAKIMI KURDU

Türkiye Güreş Federasyonunun ısrarla üzerinde durduğu kulüpleşme konusunda önemli adımlar atılmaya devam ediliyor. Daha önce Federasyon başkanı Musa Aydın’ın görüş alışverişinde bulunduğu Ordu Büyükşehir Belediyesi güreş takımını kurdu.

Ordu Büyükşehir Belediyesinin bünyesindeki tün branşlarla birlikte yaptığı sezon açılışında yeni kurulan güreş takımı da tanıtıldı. Daha önce Ordu Büyükşehir Belediyesi Spor Daire Başkanlığı görevine getirilen 655. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri 2016 yılı şampiyonu ve altın kemer sahibi Recep Kara, sezon açılışında önemli açıklamalar yaptı. Amacının Ordu’da yetenekli gençleri keşfetmek olduğunu söyleyen Recep Kara “Birçok branşta faaliyet gösteren Ordu Büyükşehir Belediyesi ata sporumuz olan güreş takımını da kurdu. Bu bölgede yaptığımız çalışmalar sonucunda birçok yetenekli gençleri keşfettik. Buradan Türk güreşine çok önemli isimleri kazandırmayı hedefliyoruz” şeklinde konuştu.
Türkiye Güreş Federasyonu başkanı Musa Aydın’da yaptığı açıklamada kulüpleşmenin önemine değinerek “Biz kulüpleşme konusuna çok önem veriyoruz. Güreş branşı olmayan her belediye ile birebir görüşmeler yapıyoruz. Bir çok branşta faaliyet gösteren Ordu Büyükşehir Belediyesi Türk güreşinin çok önemli isimlerinden biri olan Recep Kara başkanlığında güreş takımını kurdu. Bu bizleri fazlasıyla mutlu etti. Ben Ordu’dan Recep Kara önderliğinde birçok yetenekli sporcunun çıkacağına inanıyorum. Ordu’da güreş branşına yer veren Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz’a ayrıyeten teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

IMG-20171215-WA0014 IMG-20171215-WA0013

BAĞLANTILAR

                      

SPONSORLAR

                    bilyonerlogo