/ Ana Statü / DUYURULAR / Genel / Haberler / ULUSLARARASI TURNUVALAR / OLİMPİYAT KOTASI ALAN SÜLEYMAN ATLI YARI FİNALDE

OLİMPİYAT KOTASI ALAN SÜLEYMAN ATLI YARI FİNALDE

OLİMPİYAT KOTASI ALAN SÜLEYMAN ATLI YARI FİNALDE
Kazakistan’ın Başkenti Nur Sultan’da düzenlenen Dünya Güreş şampiyonasında bugün sabah seansında serbest stilde 57-65, kadınlarda 62-68 kilolarda eleme ve çeyrek final karşılaşmaları yapılırken 57 kilo güreşçimiz Süleyman ATLI yarı finale yükselerek Olimpiyat Kotası aldı.
Serbest stilde bugün iki Olimpik sporcumuz mindere çıktı. Ülkemizi 57 kg’da temsil eden son Avrupa şampiyonu Süleyman ATLI, ilk maçında Çinli Shaofeng LIANG’ı muhteşem bir karşılaşma sonunda 12-2 sayı tuşu ile yenerek bir üst tura yükseldi. Milli güreşçimiz İkinci maçında İtalyan Givi DAVIDOVI karşısında minderden 10-0 sayı tuşu ile galip ayrılarak çeyrek finalist oldu. Süleyman ATLI çeyrek finalde Sırp Stevan Andria MICIC’i 5-4 yenerek yarı finale yükseldi. Ayrıca güreşçimiz 2020 Tokyo olimpiyatları vizesini de almış oldu. Süleyman ATLI yarı finalde Kazak Nurislam (artas) SANAYEV (SANAA) ile karşı karşıya gelecek.
65 Kg’da Selahattin KILIÇSALLAYAN ise ilk maçında Romanya’dan Ivan GUIDEA’yi 5-1 yenerek bür üst tura yükseldi. Sporcumuz ikinci maçında Kanadalı Dillon Emmanuel WILLIAMS karşısında harika bir maç çıkarttı. Rakibini 11-1 sayı tuşu ile yenen temsilcimiz adını çeyrek finale yazdırdı. Selahattin çeyrek finalde Macar Iszmail MUSZUKAJEV’e yenildi. Macar güreşçi finale yükselirse Sporcumuz Bronz madalya için Repesaj maçına çıkacak.
Bu gün aynı zamanda kadınlar 62 ve 68 kilo karşılaşmaları yapıldı. Ülkemizi kadınlar 68 Kg’da temsil eden Buse TOSUN ilk mücadelesinde İsveç’ten Anna Jenny Eva Maria FRANSSON’a yenildi. İsveç’li güreşçi finale yükselirse Buse TOSUN Bronz madalya için Repesaj maçı yapma hakkını elde edecek.
62 kg’da genç güreşçimiz Cansu AKSOY ilk maçında Kore’li Jiae CHOI’ye 10-6 mağlup oldu. Koreli bir sonraki turda yenildiği için sporcumuz elendi.

DOU_0963

DOU_0309

DOU_0503

DOU_0528

BAĞLANTILAR

                      

SPONSORLAR

                    bilyonerlogo