/ Ana Statü / DUYURULAR / Genel / Haberler / MUSA AYDIN MİLLİ ŞAİRİMİZ MEHMET AKİF ERSOY’UN ÖLÜM YILDÖNÜMÜ NEDENİYLE MESAJ YAYIMLADI

MUSA AYDIN MİLLİ ŞAİRİMİZ MEHMET AKİF ERSOY’UN ÖLÜM YILDÖNÜMÜ NEDENİYLE MESAJ YAYIMLADI

MUSA AYDIN MİLLİ ŞAİRİMİZ MEHMET AKİF ERSOY’UN ÖLÜM YILDÖNÜMÜ NEDENİYLE MESAJ YAYIMLADI

Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un ölüm yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.
Musa Aydın 27 Aralık 1936 tarihinde hayata veda eden milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un ölüm yıl dönümü nedeni ile yayımladığı anma mesajında,” Mehmet Akif Ersoy, yakın tarihimizin en önemli şair ve düşünce adamlarından biridir. merhum Mehmet Akif’in, vatan toprakları işgal altındayken kaleme aldığı İstiklal Marşı; milli mücadele ruhunu, Türk Milleti’nin vatan sevgisini, bağımsızlığa olan tutkusunu en güzel biçimde yansıtmıştır. onun yazdığı İstiklal marşı, parçalanmış, darmadağın edilmiş, yok olmak üzere olan bir milletin, yeniden doğuşunun, şahlanışının destanıdır. ‘Allah, bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın.’ diyerek istiklal mücadelesinin ve ödenen bedellerin büyüklüğünü dile getiren Mehmet Akif Ersoy, satırlara döktüğü sözlerle milli birlik ve beraberliğimizi de perçinlemiştir. Vatanı için gerektiğinde canını feda etmekten kaçınmayan büyük Türk milletinin kahramanlık destanı olan İstiklal Marşı bugün de bizlere vatanın ne kadar kutsal bir emanet olduğunu göstermektedir. Bu duygu ve düşüncelerle Türk milletinin, umudunu, birlik ve beraberliğini dizeleriyle dile getiren Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u, vefatının 82’nci yıldönümünde rahmetle, şükranla, sevgi ve saygıyla anıyorum” ifadelerini kullandı.

BAĞLANTILAR

                      

SPONSORLAR

                    bilyonerlogo