/ Ana Statü / Genel / Haberler / MİNDERDE TARİH YAZDIK

MİNDERDE TARİH YAZDIK

MİNDERDE TARİH YAZDIK

DÜNYA ŞAMPİYONASINDA İLK KEZ 9 MADALYA KAZANDIK.
Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de düzenlenen dünya güreş şampiyonasında milli takımımız 9 madalya kazanarak büyük bir başarının altına imza attı. Bu sonuçla Türkiye kadınlar,serbest ve Greko-Romen stilde beraber yapılan şampiyonalarda ilk kez 9 madalyanın sahibi oldu. Hakem hatalarının damgasını vurduğu dünya güreş şampiyonasında Altın madalya beklediğimiz Rıza Kayaalp ve Taha Akgül hakem kurbanı olarak şampiyonayı madalyasız kapattılar. Dünya güreş şampiyonasında madalya kazanan sporcularımız şunlar;
Greko-Romen stil
Altın Madalya:
Metehan BAŞAR
Gümüş Madalya
Emrah KUŞ
Bronz Madalya
Ekrem ÖZTÜRK
Rahman BİLİCİ
Kadınlarda
Gümüş Madalya
Yasemin ADAR
Elif Jale Yeşilırmak
Bronz Madalya
Buse TOSUN
SERBEST STİL
Gümüş Madalya
Fatih ERDİN
Bronz Madalya
Süleyman ATLI
Toplam
1 ALTIN
4 Gümüş
4 Bronz
9 Madalya.
Türkiye güreş federasyonu başkanı Musa Aydın, göreve geldikleri günden bu yana üstüne koyarak ilerlemeye devam ettiklerini belirterek “Biz dünya şampiyonasına gelirken hedefimizi geçen yılki dünya şampiyonasından daha fazla madalya kazanmak olarak belirlemiştik. Geçen sene Fransa’da 8 madalya kazanmıştık bu şampiyonada madalya sayımız 9 oldu. Dünya şampiyonaları Serbest,Grekoromen ve Kadınlarda 2005 yılından itibaren birlikte yapılıyor. Ve biz Macaristan’da 9 madalya kazanarak tarihi bir başarı elde ettik. Üstelik hakem hataları olmasa madalya sayısı 12-13 bile olabilirdi.
2015 Las Vegas’ta 6,
2017 Paris’te 8, bu senede 9 madalya kazandık. Hem madalya sayımız arttı hemde bu Türk güreş tarihinde bir ilk oldu.” şeklinde konuştu. Bugün Metehan Başar’ın altın madalya almasına çok sevindiğini belirten Musa Aydın “5 final yaptık. Hepsinde de altın madalya kazanabilirdik. Ayrıca Buse, Taha, Rıza, Soner, Emrah’ın maçlarındaki hakem hataları zirve yaptı. Bizler hemen devreye girip duruma el koyduk. Bu sporcularımızın maçlarını yöneten hakemler ceza aldı. Ben tüm sporcularımızı kutluyorum”dedi. Şampiyonada dereceye giremeyen sporcularada seslenen Musa Aydın “Bazen istenmedik sonuçlar alınabilir. Önemli olan gerekli dersleri çıkarabilmek. Taha Akgül, Rıza Kayaalp, Yasemin Adar, Soner Demirtaş gibi isimler belki istedikleri sonuçları alamadılar. Ama ben hepsine güveniyorum. Bu sporcularımız seneye Avrupa ve Dünya şampiyonu, 2020 yılında da olimpiyat şampiyonları olacaklar. Hepsinin sonuna kadar yanındayız” dedi.

greko-takım

baskan-mete

mete-mete

mete-9

mete-bayrak

mete-7

mete-8

mete6

METE5

mete-2

mete-1

METE-33

1

BAĞLANTILAR

                      

SPONSORLAR

                    bilyonerlogo