/ Ana Statü / DUYURULAR / Genel / Haberler / ULUSLARARASI TURNUVALAR / MİLLİLER SIRBİSTAN’DA FIRTINA GİBİ ESMEYE DEVAM EDİYOR

MİLLİLER SIRBİSTAN’DA FIRTINA GİBİ ESMEYE DEVAM EDİYOR

MİLLİLER SIRBİSTAN’DA FIRTINA GİBİ ESMEYE DEVAM EDİYOR

KADINLAR GÜNÜNDE KADINLARDAN TARİHİ BAŞARI. AVRUPA ÜÇÜNCÜSÜ OLDUK

Sırbistan’ın Novi Sad kentinde devam eden U23 Avrupa güreş şampiyonasında Kadınlarımızla 2 bronz madalya daha kazandık. Toplam madalya sayımız 12’ye ulaştı. Ayrıca Serbest stilde yarın 2 güreşçimiz Altın, 2 güreşçimiz Bronz madalya için mindere çıkacak.

MİNDERİN SULTANLARI KADINLAR GÜNÜNDE TARİH YAZDI
Dün akşam Eda TEKİN ve Ayşegül ÖZBEĞE’nin kazandıkları iki gümüş madalyanın ardından bugünde Zeynep YETGİL ve ELİF YANIK bronz madalya kazanarak Dünya Kadınlar Gününde çok anlamlı madalyaların sahibi oldular.
53 kg Zeynep YETGİL şanssız bir şekilde kaçırdığı final sonrası Bulgar rakibi Krisimirova Petrova’yı (11-4) yenerek Bronz madalya kazandı. Zeynep YETGİL geçen yıl da U23 ve Gençlerde Avrupa şampiyonu olmuştu.
57 kg Elif YANIK da Polonyalı ve Alman rakiplerinden sonra Belarus rakibi Valeria Yarmola’yı (6-4) yenikken güzel bir oyunla durumu (6-6) yaparak rakibini tuşla yendi ve bronz madalya kazanan diğer isim oldu.
Elif YANIK da geçen yıl U23 Avrupa 3.sü olmuştu. Böylece Kadınlarda Türkiye ;
2 GÜMÜŞ:
Eda TEKİN
Ayşegül ÖZBEĞE
2 BRONZ:
Zeynep YETGİL
Elif YANIK olmak üzere toplam 4 Madalya kazanmış oldu.
Takım sıralamasında ise Türkiye, Rusya ve Ukrayna’nın ardından 118 puanla Avrupa 3.sü olarak geçen yıl İstanbul’daki başarısını tekrarladı.
Türkiye Grekoromen stilde de 1 Altın 1 Gümüş 6 Bronz toplam 8 madalya ile Avrupa 3.sü olmuştu.
U23 Avrupa güreş şampiyonasında şu ana kadarki madalya sayımız da 1 Altın 3 Gümüş 8 Bronz Toplam 12 oldu.
KADINLAR :
Takım Sıralaması :
1. Rusya
2. Ukrayna
3. TÜRKİYE

SERBEST STİLDE 2 FİNAL
U23 Avrupa güreş şampiyonasında bugün Serbest stil maçları da başladı.
RAMAZAN SARI İBRAHİM ÇİFTÇİ FİNALDELER..
İKİ BRONZ MAÇIMIZ VAR…
U23 Avrupa Güreş Şampiyonasında Serbest Stilde Güreşçilerimiz iyi bir başlangıçla iki sıklette Finale kaldılar Ayrıca iki sıklette de Bronz Madalya için güreşecekler.
57 Kg Şaban KIZILTAŞ Macar Gamzathacı Khalidov’u (10-0) sayı tuşuyla Alman Nico Megerle’yi (2-0) yendi Yarıfinalde Avrupa şampiyonu Dünya 2.si Ukraynalı Andri Yatsenko’ya uzun süre öndeyken son dakikalarda verdiği puanlarla (18-14) yenildi Güreşçimiz Bronz Madalya için repesajdan gelecek Azerbaycanlı İslam Bazarganov ile Romen Razvan Kovacs maçı galibiyle karşılaşacak.
79 kg Ramazan SARI Çeyrek Finalde Avusturyalı Simon Hartman’ı(15-2) öndeyken tuşladı. Yarı finalde de Ukraynalı Andre Bataev’i (5-0) yenerek ALTIN MADALYA için güreşmeye hak kazandı. Güreşçimiz finalde U23 Avrupa şampiyonu Rus Radik Valiev ile karşılaşacak.
97 kg İbrahim ÇİFTÇİ Çeyrek Finalde Sırp rakibi Aleksandr Pantelic’i (10-0) sayı tuşuyla yarı finalde ise güçlü rakibi 2018 yılı U23 Dünya Şampiyonu Gürcü Givi Machharashvili’yi (4-1) yenerek ALTIN MADALYA için güreşmeye hak kazandı Güreşçimiz finalde Avrupa Gençler Şampiyonu Rus Shamil Alievic Musaev ile karşılaşacak.
65 kg Selim KOZAN ilk turda Belarus rakibi Dzianis Maksimau’yu (11-0) sayı tuşuyla yendi Çeyrek Finalde Avrupa şampiyonu Ermeni Vazgen Tevanyan”a (4-2) önde kapattığı ilk devre sonrası (7-4) yenildi. Ermeni rakibi finale yükseldiği için güreşçimiz repesajda Fransız İliman Muhtarov ile karşılaşacak.Yenerse Moldovalı Makdim Sacultan ile karşılaşacak.
70 kg Ömer Faruk ÇAYIR ise Avrupa şampiyonu Ukraynalı Alekdi Borutov’a yenilerek elendi.

U23 AVRUPA GÜREŞ ŞAMPİYONASINDA YARINKİ MAÇLARIN PROGRAMI
23 yaş altı Avrupa güreş şampiyonasında yarın, bugün yapılan karşılaşmaların repesaj ve final maçlarıyla, 61,74,86,92,125 kilolarda eleme ve yarı final müsabakaları yapılacak. Bugün çekilen kuralar sonrasında yarın mindere çıkacak olan güreşçilerimiz ve rakipleri şunlar:
61 Kilo: Selahattin SERT – Georgios PILIDIS (GRE)
74 Kilo: Fazli ERYILMAZ – Andrius MAZEIKA (LTU)
86 Kilo: Arif OZEN – Michal Jan BIELAWSKI (POL)
92 Kilo: Erhan YAYLACI – David LABKOVSKY (ISR)
125 Kilo: Hüseyin Mehmet ÇİVELEK – Dominik KLANN (GER)

1

2

7

8

6

9

10

5

4

3

BAĞLANTILAR

                      

SPONSORLAR

                    bilyonerlogo