/ Ana Statü / DUYURULAR / Genel / Haberler / ULUSLARARASI TURNUVALAR / MİLLİLER RİO’YA KANCA ATTI

MİLLİLER RİO’YA KANCA ATTI

Rio Olimpiyatları 2. Dünya Eleme Turnuvası İstanbul’da grekoromen stilde başladı. Türkiye milli takımının 5 sporcu ile katıldığı turnuvada güreşçilerimiz minderde fırtınalar estirdi. 5 sporcumuzdan 2’si Olimpiyat kotası alırken 2 sporcumuz yarı finale kadar geldi. 1 sporcumuzda çıktığı ilk maçında talihsiz bir şekilde elendi.

2.Dünya Eleme Turnuvası grekoromen stilde başladı. Milli takım sporcularına destek olmak için salonu dolduran binlerce İstanbullu müsabakaları heyecanla izledi. Büyük çekişmelere sahne olan maçlarda Türkiye Milli Takım güreşçileri adeta maçlarını söküp aldılar.

İlk gün elemelerinde güreşen sporcularımızdan 59 kiloda güreşen Milli Sporcumuz Rahman Bilici ilk turda karşılaştığı Ermeni rakibi Roman Amoyan’ı 4-4 teknik üstünlükle yendi. Burada da Bilici, karşılaştığı Finlandiyalı rakibi Jani Jukka Haapamaeki’yi 4-0 yenerek çeyrek finale çıktı. Çeyrek finalde ise Bilici karşılaştığı Moldovalı rakibi Donior İslamov’a 4-4 yenilerek Rio vizesini kaçırdı.

IMG_1877

66 kiloda mindere çıkan güreşçimiz Yunus Özel karşılaştığı ilk maçında Moldovyalı rakibi Daniel Cataraga’ya 4-2 yenilerek turnuvalara veda etti.

IMG_1724

75 kiloda mücadele eden güreşçimiz Selçuk Çebi çıktığı ilk maçında Katarlı rakibi Bakhit Sharif Kbadr’ı 8-0 yendi. Sonrasında Alman rakibi Pascal Eisele’yi de 3-0 geçen Çebi, çeyrek finaldeki Hırvat rakibi Bozo Starcevic 3-0 yenerek adını yarı finale yazdırdı. Yarı finalde Slovak rakibi Jure Kuhar ile karşılaşan Çebi, bu rakibini de 2-0 yenerek Rio vizesini aldı.

IMG_2297

85 kilodaki güreşçimiz Metehan Başar ise ilk maçında Japon rakibi Masato Sumi 1-0 geçerken bir üst turdaki Hırvat rakibi Nenad Zugaj’ı 3-0 üstünlükle yendi. Çeyrek finalde Polonyalı rakibi Tadeusz Michalik’i 6-0 geçerken yarı finalde karşılaştığı Alman rakibi Denis Maksymilian Kudla’ya 2-1 yenilerek vizelere veda etti.

IMG_2950

98 kiloda güreşen milli sporcumuz Cenk İldem çıktığı ilk maçında Özbek asıllı Abrorbek Mamasoliev’i 7-0 ile geçerken çeyrek finaldeki rakibi Georgios Koutsioumpas 3-0 yendi. Daha sonra yarı finade Alman Oliver Adrian Hassler ile karşılaşan İldem, bu rakibini de 4-2 skorla geçerek Olimpiyat kotası alan 2. sporcumuz oldu.

IMG_2647

BAĞLANTILAR

                      

SPONSORLAR

                    bilyonerlogo