/ Genel / ULUSLARARASI TURNUVALAR / Milli Güreşçimiz Tosun, Avrupa Üçüncüsü Oldu

Milli Güreşçimiz Tosun, Avrupa Üçüncüsü Oldu

Polonya’nın Walbrzych şehrinde devam eden 23 Yaş Altı Avrupa Güreş Şampiyonası’nın dördüncü gününde 63 kiloda ülkemizi temsil eden milli güreşçimiz Buse Tosun, bronz madalya kazanarak Avrupa üçüncülüğü elde etti.

Aqua Zdroj Spor Salonu’nda düzenlenen müsabakalarda üst düzey performans sergileyen Minderin Sultanları, Avrupa kürsüsünde yer almaya devam ediyor.

Sabah seansında çıktığı maçlarda Bulgar ve Alman rakiplerini rahat bir şekilde geçerek yarı finale yükselen milli güreşçimiz Buse Tosun, Belaruslu rakibi karşısında aldığı mağlubiyet neticesinde finalin kapısından döndü. Akşam seansında 63 kiloda İtalyan rakibi Dalma Caneva’yı 11-0’lık skorla ve teknik üstünlükle mağlup ederek bronz madalya kazanan Tosun, Avrupa üçüncüsü oldu. Dördüncü günde milli mayo ile mücadele eden Merve Kenger, Derya Bayhan ve Kıymet Koçyiğit ise organizasyonu madalyasız tamamladılar.

44 puanla dördüncü sırada yer alan 23 Yaş Altı Kadın Güreş Milli Takımımız, 48 kiloda Evin Demirhan, 60 kiloda Hafize Şahin ve 63 kiloda Buse Tosun ile kazandığı madalyaların ardından Avrupa Şampiyonası’nda 3 bronz madalyayı hanesine yazdırmış oldu.

BAĞLANTILAR

                      

SPONSORLAR

                    bilyonerlogo