/ Genel / ULUSLARARASI TURNUVALAR / Milli Güreşçilerimiz, Avrupa Şampiyonası’nı 10 Madalya İle Tamamladı

Milli Güreşçilerimiz, Avrupa Şampiyonası’nı 10 Madalya İle Tamamladı

U23_milli_guresciler

Polonya’nın Walbrzych şehrinde düzenlenen 23 Yaş Altı Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi temsil eden milli güreşçilerimiz, 6 günlük mücadelenin sonunda 1 altın ve 9 bronz madalya elde etti.

Avrupa Şampiyonası’nın ilk iki gününde serbest stilde milli mayo giyen sporcularımızdan 57 kiloda Nebi Uzun, 61 kiloda Recep Topal, 74 kiloda Murat Ertürk ve 97 kiloda Yusuf Can Zeybek bronz madalya kazanarak kürsünün üçüncü sırasında yer aldı.

Şampiyonanın üçüncü ve dördüncü gününde güreşen Minderin Sultanları, kazandığı madalyalar ile tarihi bir başarının altına imza attı. 48 kiloda Evin Demirhan, 60 kiloda Hafize Şahin ve 63 kiloda Buse Tosun, bronz madalyayı boynuna geçirdi ve Avrupa üçüncüsü oldu.

Organizasyonun son iki gününde grekoromen stilde ay yıldızlı mayoyu giyen sporcularımızdan 98 kiloda Fatih Başköy, altın madalya kazanarak Avrupa’nın zirvesinde yer alırken 66 kiloda Enes Başar ve 80 kiloda Doğan Göktaş bronz madalyanın sahibi oldu. Öte yandan Polonya’da müthiş bir performans sergileyerek 1 altın ve 2 bronz madalya kazanan 23 Yaş Altı Grekoromen Güreş Milli Takımımız, 35 puanla Avrupa Üçüncüsü olarak Türk Milletini sevince boğdu.

Bu sonuçların ardından, 23 Yaş Altı Güreş Milli Takımlarımız, Polonya’da sona eren Avrupa Şampiyonası’nda 1 altın ve 9 bronz madalya kazanarak büyük bir başarı elde etti.

BAĞLANTILAR

                      

SPONSORLAR

                    bilyonerlogo