/ Genel / ULUSLARARASI TURNUVALAR / Milli Güreşçilerimiz, 1 Altn ve 2 Bronz Madalya İçin Ter Dökecek

Milli Güreşçilerimiz, 1 Altn ve 2 Bronz Madalya İçin Ter Dökecek

Polonya’da devam eden 23 Yaş Altı Avrupa Güreş Şampiyonası’nda grekoromen stilde ülkemizi temsil eden milli güreşçilerimizden Fatih Başköy, altın madalya, Doğan Göktaş ve Murat Fırat ise bronz madalya için mindere çıkacak.

Aqua Zdroj Spor Salonu’nda yapılan müsabakalarda ay yıldızlı mayo ile mücadele eden sporcularımız, kürsüde yer alabilmek için kalite seviyesi yüksek maçlar çıkarıyor.

98 kiloda milli mayo giyen sporcumuz Fatih Başköy, ilk tur maçında Rus rakibi Alexander Golov’u 6-1 ve Norveçli rakibi Martin Hamlet Nielsen’i 5-1 mağlup ederek adını yarı finale yazdırdı. Yarı finalde Bulgar sporcu Evgeni Genchev’i 3-2 mağlup eden Başköy, akşam seansında Finlandiyalı sporcu Lahti Thomas ile altın madalya için güreşecek.

İlk tur maçlarında rakipleri karşısında galip gelemeyerek repesaj müsabakalarına çıkan ve bu maçlarda galibiyet elde eden 59 kilodaki milli güreşçimiz Murat Fırat, Gürcü Khvicha Tchitava ile, 80 kilodaki genç sporcumuz Doğan Göktaş ise Macar rakibi Zoltan Keri ile bronz madalya için mücadele edecek. 71 kiloda mindere çıkan genç güreşçimiz Murat Dağ, iyi bir performans sergilemesine rağmen aldığı mağlubiyet neticesinde şampiyonaya veda etti.

Milli güreşçilerimizin madalya müsabakaları, TSİ 20:00’da başlayacak.

BAĞLANTILAR

                      

SPONSORLAR

                    bilyonerlogo