/ Ana Statü / DUYURULAR / Genel / Haberler / ULUSLARARASI TURNUVALAR / MATTEO PELLİCONE RANKİNG SERİES TURNUVASINDA İLK GÜN GERİDE KALDI.

MATTEO PELLİCONE RANKİNG SERİES TURNUVASINDA İLK GÜN GERİDE KALDI.

MATTEO PELLİCONE RANKİNG SERİES TURNUVASINDA İLK GÜN GERİDE KALDI.

İtalya’nın başkenti Roma’da düzenlenen Uluslararası Güreş Turnuvasında Grekoromen Stilde ilk gün güreşçilermiz 1 Altın 2 Bronz Madalya kazandılar.
55 kg Doğuş Ayazcı Nordic sistemindeki mücadelelerde Şerif Kılıç’ı (4-0) ABD’li Max Nowry’i (9-0) ve Ukraynalı Andri Semenchuk’u da (9-0) sayı tuşuyla yenerek altın madalya kazandı
Aynı sıklette Şerif Kılıç ise Doğuş Ayazcı’ya ve ABD’li Nowry’e yenilip Ukraynalı rakibi Andri Semenchuk’u (16-6) sayı tuşuyla yenerek Bronz Madalya kazandı
87 kg Ali Cengiz ilk turda Doğan Göktaş’ı (8-3) Çeyrek Finalde İtalyan Fabio Parisi’yi (3-1) yendi. Yarıfinalde Avrupa şampiyonu Macar Viktor LORİNCZ’e (4-1) yenildi.
3.lük müsabakasında da ABD’li Patrick Rau’yu (9-0) sayı tuşuyla yenerek Bronz Madalya kazandı
60 kg Kerem Kamal ise Ahmet Uyar ‘ı (3-1) Mısırlı Ahmed Fahmy Mahmud’u (9-0) sayı tuşuyla yendi.
Yarıfinalde Dünya 3.sü Çinli Walihan’a (4-3) yenildi. Bronz madalya için karşılaştığı Çinli Erbatu Tuo’ya da (7-1) yenilince turnuvayı 5.ci olarak tamamladı.
97 kg Süleyman Demirci Ukraynalı Semen Novikov’a (6-4),
130 kg Osman Yıldırım’da Norveçli Oscar Marwik’e (6-6)’dan kaybedip elendiler İkinci günde
72 kg Cengiz Arslan ve Selçuk Can
77 kg Yunus Emre Başar, Furkan Bayrak ve Emrah Kuş ile, 82 kg Burhan Akbudak ve Salih Aydın mücadele edecekler. Diğer yandan Serbest müsabakaları cuma günü başlayacak. Serbest güreş milli takımımı yarın İtalya’ya hareket edecek.

WhatsApp Image 2020-01-15 at 20.33.33 (1)

BAĞLANTILAR

                      

SPONSORLAR

                    bilyonerlogo