/ Ana Statü / DUYURULAR / Genel / Haberler / ULUSLARARASI TURNUVALAR / MACARİSTAN’DAN 6 MADALYA İLE DÖNÜYORUZ

MACARİSTAN’DAN 6 MADALYA İLE DÖNÜYORUZ

MACARİSTAN’DAN 6 MADALYA İLE DÖNÜYORUZ

Macaristan’ın Başkenti Budapeşte’de düzenlenen U-23 dünya güreş şampiyonasından 6 madalya ile dönüyoruz. Serbest stilde yapılan müsabakalarla başlayan şampiyona dünkü Grekoromen stil karşılaşmalarıyla sona erdi. Türkiye
Grekoromen Stilde 3,
Serbest Stilde 2,
Kadınlarda 1 olmak üzere üzere toplam 6 Bronz Madalyanın sahibi oldu.
Serbest Stilde 79 kg’da Ramazan Sarı ve 86 kg’da Osman Göçen,
Kadınlar 53’da Zeynep Yetgil, Grekoromen stilde 55kg’da Ekrem Öztürk, 130’da Osman Yıldırım ve 77’kg’da Serkan Akkoyun ülkemize bronz madalya kazandıran isimler oldular.Diğer yandan zorlu şampiyonanın ardından Grekoromen güreş milli takımımız bugün yurda döndü.

MUSA AYDIN “2019 YILININ SON ÖNEMLİ ŞANPİYONASI GERİDE KALDI”
Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın “2019 yılının son önemli şampiyonasını da tamamladık. Macaristan’dan 6 madalya ile dönüyoruz. Aslında madalya sayımız çok daha fazla olabilirdi. Ama talihsiz yenilgiler aldık. Altın madalya kazanamadan dönmekse bizleri üzdü. Gerek büyükler dünya şampiyonası, gerekse de U23 dünya şampiyonasında bazı eksikliklerde göze çarptı. Türkiye’ye döner dönmez bu konuları masaya yatıracağız.“ dedi. Olimpiyatlar için uzun zamandır hazırlandıklarını belirten Musa Aydın “Bizim asıl hedefimiz 2020 Tokyo olimpiyatları. Önümüzde iki kalifikasyon turnuvaları var. Önce kotaları almak istiyoruz. Ama daha öncede belirttiğim gibi Güreş branşının hedefi kota almak değil Olimpiyatlarda yine ülkemizin en başarılı branşı olması. Bunun için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.“ şeklinde konuştu.

BAĞLANTILAR

                      

SPONSORLAR

                    bilyonerlogo