/ Ana Statü / DUYURULAR / Genel / Haberler / KURTDERELİ’DE ALTIN KEMER ALİ GÜRBÜZ’ÜN

KURTDERELİ’DE ALTIN KEMER ALİ GÜRBÜZ’ÜN

KURTDERELİ’DE ALTIN KEMER ALİ GÜRBÜZ’ÜN

Geleneksel Kurtdereli Güreşlerinin 60.sı nefesleri kesti. Başpehlivanlık güreşinin finalinde Ali Gürbüz ile İsmail Balaban karşı karşıya geldi. Kıran kırana geçen mücadeleyi Ali Gürbüz kazanarak Kırkpınar’dan sonra Kurtderelinin de altın kemerini Antalya’ya taşıdı. Cihan Pehlivanı Kurtdereli Mehmet Pehlivan anısına düzenlenen güreşleri binlerce kişi izledi.
Büyükşehir ile Karesi Belediyelerinin ev sahipliği yaptığı güreşler, nefesleri kesti
Başpehlivanlık güreşinin finalinde Kırkpınar’ın son başpehlivanı Ali Gürbüz ile Kurtderelinin geçen yılki başpehlivanı İsmail Balaban karşı karşıya geldi. Kıran kırana geçen ve 45 dakika süren mücadeleyi Ali Gürbüz kazanarak Kırkpınar’dan sonra Kurtderelinin de altın kemerini Antalya’ya taşıdı. Gürbüz, Kurtdereli’de ilk kez Başpehlivan oldu.
Gürbüz’e kemerini ve kupasını Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan takdim etti.

GÜRBÜZ GEÇEN YILIN RÖVANŞINI ALDI

Ali Gürbüz ile İsmail Balaban bu yıl 5 kez karşı karşıya geldi. Bunlardan ikisini Gürbüz, 2’sini Balaban kazandı.

Ali Gürbüz, Manavgat’da 3.Turda ve Gökbel’de finalde İsmail Balaban’ı yendi.

İsmail Balaban ise Burhaniye Kızıklı ile Feslikan güreşlerinin finalinde Ali Gürbüz’ü yenerek başpehlivan olmuştu. İkili geçen yıl Kurtdereli’nin yarı finalinde kapışırken sırtı yere gelen Ali Gürbüz olmuştu. Gürbüz, 2019 finalinde rakibini yenerek geçen yılın rövanşını aldı.
Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, Gençlik Spor Bakan Yardımcısı Hamza Yerlikaya, Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın, Dünya Etnospor Konfederasyon Başkanı Bilal Erdoğan da güreşleri izleyen isimler arasınde yer aldı.

20190804_210126

20190804_210056

IMG-20190804-WA0013

IMG-20190804-WA0012

IMG-20190804-WA0011

BAĞLANTILAR

                      

SPONSORLAR

                    bilyonerlogo