/ Ana Statü / Genel / Haberler / KÜBA’DA TÜRKİYE SESLERİ

KÜBA’DA TÜRKİYE SESLERİ

Milli Güreşci Taha Akgül: ”2020 Tokyo Olimpiyatlarına kadar yenilmeyi düşünmüyorum.
Milli Güreşciler Taha Akgül Amerika’lı Hüseyin Gündüz ise Alman sporcuyu yenerek altın madalya kazandılar.

Amerika’da kamp yapan Milli Güreşciler Taha Akgül ve Hüseyin Gündüz, Küba’da katıldıkları Uluslararası Granma Cerro Pelado turnuvasında altın madalya kazandılar.
Kariyerinde 1 Olimpiyat, 2 dünya ve 5 Avrupa şampiyonluğu bulunan Olimpik güreşci Taha Akgül çeyrek finalde Kanadalı Sean Allan Molle’yi (10-0) yarı finalde Amerikalı Ceron Francisko’yu (11-0) ve finalde bir diğer Amerikalı sporcu Ben Durbin karşısında 11-0 galibiyetle altın madalya ya uzandı.

TAHA AKGÜL: ” 6. AVRUPA ŞAMPİYONLUĞU İÇİN HAZIRIM
28 Nisan 5 Mayıs 2018 tarihleri arasında Dağıstan’da yapılacak olan Avrupa Büyükler Güreş şampiyonası için hazırlıklarına Amerika’da 15 günlük kamp yaparak devam eden Taha Akgül, şuana kadar herşey mükemmel gidiyor. İnşallah geçen yıl kaybettiğim altın madalyayı alarak 6. kez kürsüye çıkacağım. 2018 yılı benim yılım olacak. Tokyo olimpiyatlarına kadar yenilmeyi düşünmüyorum. 2020 Tokyo’da 2. olimpiyat şampiyonluğu ile hedeflerime ulaşmış olacağım.
HÜSEYİN GÜNDÜZ: ”SIRA AVRUPA ŞAMPİYONASINDA
Uluslararası Granma Cerro Pelado turnuvasına 92 kiloda katılan ve altın madalya ya uzanan Hüseyin Gündüz ise ilk turda Amerikalı Nıkko Reyes’i (10-0) çeyrek finalde Amerikalı Don Mc Neili (3-1) yarı finalde Amerikalı rakibi Nıck Heflin’in maç anında sakatlanması ile çekildi ve galip gelerek finale yükseldi. Gündüz finalde Alman sporcu Gabriel Stark karşısında son saniyelerde aldığı bir puanla skoru 1-1’re taşıyarak son puanı alan isim olduğu için altın madalya ya uzandı.
Alman rakibini finalde yenerek altın madalya kazanan Hüseyin Gündüz: ”benim için çok iyi bir turnuva oldu. Eksiklerimi görme fırsatım yakalamış oldum. Burada 3 Amerikalı ve bir Alman güreşciyi yenerek altın madalya kazandığım için çok mutluyum. Sıra Avrupa şampiyonasında,”dedi
Öte yandan Amerika kampını katıldıkları turnuva ile tamamlayan Milli güreşçiler Taha Akgül Ve Hüseyin Gündüz, 26 Şubat tarihinde Türkiye’ye dönerek Ankara’da Avrupa şampiyonası hazırlıklarına devam edecekler
WhatsApp Image 2018-02-23 at 07.14.36

WhatsApp Image 2018-02-23 at 09.35.37 (1)

WhatsApp Image 2018-02-23 at 09.35.37

BAĞLANTILAR

                      

SPONSORLAR

                    bilyonerlogo