/ Ana Statü / Genel / Haberler / KADIN GÜREŞÇİLERİMİZ ALTIN MADALYA PEŞİNDE

KADIN GÜREŞÇİLERİMİZ ALTIN MADALYA PEŞİNDE

21-26 Kasım 2017 tarihleri arasında Polonya’da düzenlenecek  olan U23 Dünya şampiyonası öncesinde  hazırlıklarını Edirne’de sürdüren U23 Kadın Güreş milli takımımızda  hazırlıklar son aşamaya geldi.  Uzun zamandır Edirne’de çalışan Kadınlarımızda hedef zirvede yer almak.

Dün İstanbul’da Grekormen U23 milli takımını ziyaret eden  Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın bugün de kadın güreşçilerimizin Edirne’deki kampını  ziyaret etti. Antrenörden  çalışmalar hakkında bilgiler alan Başkan Musa Aydın sporcularla da  sohbet etti.

BAŞKAN MUSA AYDIN “POLONYA’DAN EN İYİ SONUÇLARLA DÖNECEĞİZ”

Başkan Musa Aydın yaptığı açıklamada  hem erkeklerde hem de kadınlarda  hazırlık döneminde sona geldiklerini belirterek.  “Dünya şampiyonasına sayılı günler kaldı.  Geçtiğimiz hafta Elmedağ’da serbest ,dün de İstanbul’da Grekoromen güreşçilerimizi ziyaret ettim. Bugünde kadınlarımızla beraberiz.  U23 takımı bizim  değer verdiğimiz yaş gruplarından biri. Son Dünya Şampiyonasında Yasemin Adar Dünya şampiyonu olarak bir ilke imza attı. O da buradan yetişen bir kızımız. Amacımız bu yaş grubundan yeni Yasemin’ler  çıkarmak.  Türk güreşi her geçen gün çıtasını yükseltiyor.  İnşallah Polonya’dan hem Erkekler  hem de Bayanlarda en iyi sonuçlarla döneceğiz ” dedi.

u23 kadınlar 1

u23 kadınlar 2

MUSA AYDIN “TOHM MERKEZLERİNDEN ŞAMPİYONLAR ÇIKARACAĞIZ.”

TOHM Merkezlerinin önemine de değinen Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın “Türkiye Olimpiyatlara Hazırlık Merkezi Spor bakanımızın da çok değer verdiği bir proje. Bu projeyi en başarılı yürüten federasyonlardan biriyiz. Edirne’de bulunan kadınlar TOHM merkezinin çalışmaları hakkında bugün bilgiler aldım. Şu anda her şey gayet başarılı gidiyor. Sadece burada değil diğer şehirlerde ki TOHM merkezlerimizde çalışmalarını titizlikle sürdürüyor. Ben bu merkezlerimizden  şampiyonlar çıkaracağımıza inanıyorum. Tüm çabamız bu yönde ” dedi

BAĞLANTILAR

                      

SPONSORLAR

                    bilyonerlogo