/ Ana Statü / DUYURULAR / Genel / Haberler / ULUSLARARASI TURNUVALAR / İTALYA’DA MADALYA YAĞMURU DEVAM EDİYOR

İTALYA’DA MADALYA YAĞMURU DEVAM EDİYOR

İTALYA’DA MADALYA YAĞMURU DEVAM EDİYOR

İtalya’nın Roma kentinde devam eden Uluslararası İtalya Matteo Pellicone Ranking Series Güreş Turnuvasında güreşçilerimiz 2.günde 3 gümüş madalya kazandı.
Grekoromende dün de Rıza Kayaalp Altın, Ahmet Uyar gümüş, Cenk İldem bronz madalya kazanmıştı. Böylelikle şu ana kadar ki madalya sayımız 6 oldu. 136 puan toplayan Grekoromen milli takımımız turnuvayı üçüncü sırada tamamladı.
Bugün, ülkemizi 72 kg’da temsil eden Selçuk Can Hintli Malik’i tuşla, Elvatorlu Castro’yu sayı tuşuyla ve Yarı finalde de Avrupa 2.si Rusya Şampiyonu rakibi Cengiz Labazanıv’u 4-0 yenerek finale yükseldi. Güreşçimiz finalde U23 Dünya 2.si Macar Robert Attila Fritsch ile karşılaştı. Son dakikasında 2-1 önde olduğu müsabakayı 2-2’den son puanla kaybetti ve gümüş madalya kazandı.
77 kg Yunus Emre Başar Kazak Dilmukhamedov’u 7-1 ABD’li Walsh’ı (8-0) sayı tuşuyla yendi. Finalde Dünya Kupası 2.si Macar Zoltan Levai’ye 3-1 yenildi ve Gümüş Madalyanın sahibi oldu.
82 kg Burhan Akbudak Kazak Miras’ı tuşla, Macar Laszlı Szabo ve yarı finalde Salih Aydın’ı sayı tuşuyla yendi. Güreşçimiz Finalde Avrupa 3.sü Rusya Şampiyonu Adlan Akiev’e (6-1) yenilince gümüş madalyada kaldı.
Bu sıklette Salih Aydın, Hintli rakibini ve Emrah Kuş’u yendi. Bronz Madalya için Macar Laszlo Szabo ile karşılaştı ve 2-1 yenilince 5.oldu. Böylece Matteo Pellicone Ranking Turnuvasında;
Güreşçilerimiz: 1 Altın Madalya (Rıza Kayaalp)
4 Gümüş, 1 Bronz toplam
6 Madalya kazandılar. Zorlu turnuvada Grekoromen stil müsabakaları tamamlandı. 175 puan toplayan Rusya birinci olurken, 145 puan alan Macaristan ikinci, 136 puanla Türkiye üçüncü oldu.

SERBEST STİL MÜSABAKALARI BAŞLIYOR
Matteo Pellicone Ranking Series Turnuvasında Serbest Stil müsabakaları yarın başlıyor. Çekilen kura sonrasında mindere çıkacak olan güreşçilerimiz ve rakpleri şöyle;:
97 kg Feyzullah Aktürk- ABD’li Raymond Moore ile Onu yenerse yarı finalde Kazak/P.Riko galibiyle karşılaşacak.
İbrahim Çiftçi- Hintli Kadian ile, Onu yenerse yarıfinalde İranlı Alirıza Karimihcani/ ABD’li Nicholas Zilmer galibiyle karşılaşacak.

PAZAR:
57 kg Ahmet Peker – Kazakistanlı, ABD’li ile Nordic sisteminde
61 kg Süleyman Atlı- Kazak Askarov, ABD Graff ve Finli ile Nordic sisteminde karşılaşacak.
65 kg Selim Kozan- Dünya 2.si Hintli Bajrang ile Hamza Alaca- Moğol Tulga Timur Ochir ile karşılaşacak.
70 kg Mustafa Kaya- Kazak Niyazbekov ve ABD’li Pantaleo ile
74 kg Yakup Gör- İsrailli Mitchel Fenisilver ile
79 kg M.N.Kotanoğlu ve Ramazan Sarı Hintli ve İtalyan rakipleriyle Nordic sistemi karşılaşacak.
86 kg Fatih Erdin Kazak Azamat Dauletbekov ile onu yenerse yarı finalde ABD’li Zahid Valencia/ Kazak Dauletkazy galibiyle mücadele edecek. 92 kg Selim Yaşar ve Erhan Yaylacı Hintli ABD’li Patrick Downey ve Kazakistanlı rakipleriyle Nordic sisteminde karşılaşacaklar
Turnuvada finaller Türkiye saati ile 20.00’de başlayacak.
UWW Sitesinde Unitedworldwrestling.com adresinden canlı yayınlanacak.

BAĞLANTILAR

                      

SPONSORLAR

                    bilyonerlogo