/ Ana Statü / Genel / Haberler / Yıldız ve Genç Milli Takımlar Masaya Yatırıldı

Yıldız ve Genç Milli Takımlar Masaya Yatırıldı

Türk Güreşinin en önemli yapı taşlarından biri olan yıldız ve gençler milli takımlarımız Ankara’da masaya yatırıldı. Türkiye Güreş Federasyonunda başkan Musa Aydın’ın başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya yıldız ve genç milli yakım antrenörleri katıldı.

İki gün süren toplantıda alt yapılar tüm ayrıntılarıyla değerlendirildi. Federasyon başkanı Musa Aydın açılış konuşmasında önümüzdeki yıllarda büyükler milli takımında altın madalya kovalayacak olan yıldız ve gençlerin gelişimlerinin son derece önemli olduğunu belirterek tüm antrenörlerden çok titiz bir şekilde çalışmalarını istedi. Hedeflerinin yeni Rıza Kayalp’ler Taha Akgül’ler çıkarmak olduğunu belirten başkan Aydın bu konuda her türlü desteği verdiklerinin bundan sonrada vereceklerinin altını çizdi.

Daha sonra 2017 yılında ki şampiyonalar değerlendirilip analizleri yapıldı. Başkan Musa Aydın 2017 yılındaki şampiyonalarda teknik direktör olarak hedeflerine ulaşıp ulaşmadıkları, eğer hedeften sapma varsa bunun nedenleri, antrenörler arasındaki uyum, antrenör kriterleri, başarılı olan ülkelerle Türkiye ‘nin mukayesesi ve teknik analizler hakkında bilgiler aldı. Yapılan tüm çalışmalar da olan ve sonrasında olabilecek aksaklıklar konusunda da görüş alışverişinde bulunuldu. Toplantı 2018 yılı kamp çalışma programları ve 2018 yılı hedefleriyle son buldu. Güreş federasyonu başkanı Musa Aydın  toplantı sonrasında yaptığı açıklamada verimli bir çalışma yaptıklarını belirterek hedeflerinin 2018 yılında hem yıldızlarda hem de gençlerde daha başarılı olmak olduğunu söyledi.

IMG_1301

BAĞLANTILAR

                      

SPONSORLAR

                    bilyonerlogo